Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Genç Akademisyenler Topluluğu’ndan Başkonsolosluğa nezaket ziyareti

20/05/2022

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (BTAYTD) çatısı altında faaliyetlerini yürüten Genç Akademisyenler Topluluğu (GAT) Yönetim Kurulu üyeleri 20 Mayıs Cuma günü bir dizi nezaket ziyaretleri gerçekleştirdi.
BTAYTD Genç Akademisyenler Topluluğu Yönetim Kurulu üyeleri 20 Mayıs Cuma günü Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu’nu makamında ziyaret etti. Başkonsolos Murat Ömeroğlu gençlere yeni görevlerinde ve eğitim hayatlarında başarılar diledi.

Ziyaretle ilgili olarak BTAYTD’den yapılan açıklamada, “Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Genç Akademisyenler Topluluğu Yönetim Kurulu üyeleri 20 Mayıs 2022 Cuma günü Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu sn. Murat Ömeroğlu’na bir nezaket ziyareti gerçekleştirmişlerdir” denildi.

GAT Yönetim Kurulu Üyeleri aynı gün Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif’i ziyaret ettiler. Müftü Şerif ziyaret ile ilgili olarak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Genç Akademisyen Topluluğu Yönetim Kurulu Üyeleri ziyaretimize geldiler. Kendileriyle eğitim ve öğrencilik üzerine sohbet ettik, çalışmalarını dinledik ve başarılar diledik” ifadelerine yer verdi.

Genç Akademisyenler Topluluğu Yönetimi daha sonra Gümülcine Türk Gençler Birliği, Batı Trakya Azınlığı Kültür ve Eğitim Şirketi ile Dostluk Eşitlik Barış Partisine nezaket ziyaretleri gerçekleştirdiler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu