Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Kozlukebir köyünde hatim töreni düzenlendi

15/05/2022

Rodop ilinin Kozlukebir köyünde Kur’an-ı Kerim’i hatim eden Kur’an Kursu öğrencileri için 15 Mayıs Pazar günü hatim töreni düzenlendi.

Kozlukebir Merkez Camiinde düzenlenen hatim törenine Kur’an-ı Kerim’i hatim eden 28 öğrenci katıldı. Ayırca hatim törenine katılanlar arasında Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğu’ndan Konsolos Neslihan Altay, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif, Doğu Makedonya Trakya Eyaleti Başkan Danışmanı Ahmet İbram, Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet, BİHLİMDER Başkanı Mehmet Emin Ahmet, sabık Rodop milletvekili Ahmet Hacıosman, Kozlukebir Belediyesi Muhalefet Lideri Başkanı Erdem Hüseyin ve civar köylerden çok sayıda soydaş katıldı.

Hatim programı kapsamında çocuklar Kur’an-ı Kerim’den ayetler, dualar, hadisi şerifler ve çeşitli hikayeler okudular. Daha sonra hatim duası Ahmet Molla Ahmet ve Burak Ahmet tarafında yapıldı.

Törende Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet bir konuşma yaptı. Kur’an Kursu öğrencilerinin çok zorlu bir eğitim sürecinden geçtiğini hatırlatan başkan Ahmet, bu süreçte kendilerine destek olan öğrenci velilerini ve öğretmenlerini tebrik etti. Ayrıca başkan Ahmet, bu sürecin devam etmesine katkı sağlayan Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif’e teşekkürlerini iletti.

“ALLAH BU BİRLİĞİMİZİ VE BERABERLİĞİMİZİ BOZMASIN”

Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif, bu çocukların yetişmesinde ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür tebrik etti. Bugün gördüğü manzara karşısında duygulandığını söyleyen müftü Şerif, İslam dinini ve Kur’an-ı Kerim’i iyi öğrenmek gerektiğini ifade etti. Kur’an Kursu öğrencilerine bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılar dileyen Şerif, hedeflerinin çocukları dinlerine ve kültürlerine bağlı bir şekilde tutmak olduğunu ve bunun için mücadele ettiklerini belirtti.

Son olarak müftü İbrahim Şerif sözlerini, “Biz burada İslamiyeti yaşıyoruz. Allah bu birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Bu güzel organizasyondan dolayı bir kez daha Kozlukebir halkını tebrik ediyorum” diyerek tamamladı.

Tören, çocuklara hediye takdimi ve katılımcılara yemek ikramı ile sona erdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu