Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Hasan Hasan: “Şehrin mahallelerinde “üçüncü dünya” koşulları”

11/05/2022

Gümülcine Belediyesi Ortak Vizyon Meclis Üyesi Hasan Hasan, Gümülcine’de alt yapı sorunlarına dikkat çekerek, üçüncü dünya ülkesi’ yaşam koşullarıyla karşı karşıya kaldıklarını belirtti.

Gümülcine Belediye Başkanı Yannis Garanis yönetimine eleştirilerde bulunan Hasan yaptığı yazılı açıklamada, “Gümülcine sakinleri, şehrin mahallelerinde ‘üçüncü dünya ülkesi’ yaşam koşullarıyla karşı karşıya. Terk edilmişlik görüntüleri, şehrin bu bölgelerini yalnızca oy toplama nedeniyle hatırlayan Garanis yönetiminin kayıtsızlığına şahitlik ediyor” ifadelerine yer verdi.

Belediye Meclis Üyesi Hasan Hasan, son yıllarda birçok defa yaptığı gibi geçtiğimiz günlerde de bölge sakinlerinin taleplerini belediye yönetimine iletti. Gümülcine Belediyesi’nin verdiği yanıt ise bizleri şaşırtmayarak, bölgenin var olan sorunlarını bir sonraki teknik program döneminde “inceleyecekleri” yönünde oldu.

Meclis üyesi Hasan açıklamasında şunları kaydetti:

“Modern bir şehir için utanç görüntüleri, temizlik, yetersiz aydınlatma, oyun alanı eksikliği gibi gündelik hayatın sorunlarıyla birleştiğinde, Garanis yönetiminin, mahallelerdeki “terkedilmiş” imajını değiştirmedeki yetersizliğini kanıtlamaktadır.

Gümülcine Belediye Başkanına gönderilen son dilekçede , Arsinois – Mesimvria caddelerinin kesişme noktasında, hatalı işçilikten dolayı, su birikintilerinin oluşması ve Arsinois caddesinde oluşan çukurlarda yıl boyunca su toplanması bölge sakinleri ve araçların geçişinde problem oluşturmakta ve araçlarda hasarlara yol açmaktadır.

Lavirinthu sokağının en büyük sorunu ise, yağmur gideri için alt yapının olmamasıdır. Sokak ortasından geçen, yarısı betonla doldurulmuş, üstü açık kanal, mikrop yuvasına dönmüş ve bölgede yayalar ve oynayan çoçuklar için tehlike oluşturmaktadır. Sorun, yaz döneminde yayılan kötü kokudan ötürü, dayanılmaz hale gelmektedir.

Filippupoleos caddesi üzerinde yer alan ve tahrip olmuş, çınar ağaçlarının, istinat duvarlarının tadilatı, Emu, Minoas, Tirolois, Prodromu ve Yanniçon sokaklarının asfaltlanması, Lavirinthu ve Midias sokaklarına yangın musluğu, yangın hidrat hattının konulması ve bütün bu bahsi geçen bölgede sokak aydınlatmasının iyileştirilmesine acil ihtiyaç vardır.

Kırmahalle mescidi önünde, çınar ağacı köklerinden zarar görmüş olan yer döşemesi, taşların, tadılatı, cami cemaati arasında yaşlı kişilerin bulunması nedeniyle de, daha fazla önem kazanmaktadır.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu