Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberlerVideo Galeri

Bursa Yıldırım Belediyesi Dr. Sadık Ahmet’in kabrini ziyaret etti

14/04/2022

Türkiye’den Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Bursa Milletvekili Osman Mesten, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şube Başkanı Ali Eminlatif ve beraberindeki bir grup heyet Batı Trakya ziyareti çerçevesinde merhum Dr. Sadık Ahmet’in kabrini ziyaret ederek dua etti ve çınar ağacı fidanı dikti.

Bursa Yıldırım Belediyesinden bir heyet Batı Trakya’yı ziyaret etti. Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz başkanlığındaki heyet bugün (14 Nisan Perşembe) sabah saatlerinden itibaren Gümülcine’de bazı ziyaretler gerçekleştirdi. Belediye başkanı Oktay Yılmaz, Bursa milletvekili Osman Mesten ve Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şube Başkanı Ali Eminlatif’in de aralarında bulunduğu heyet, Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğu’nu ziyaret ederek, Başkonsolos Murat Ömeroğlu ile görüştü.

DR. SADIK AHMET’İN KABRİNİ ZİYARET

Yıldırım Belediye Başkanı Yılmaz ve beraberindekiler daha sonra Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif’i ziyaret ederek görüştü. Bursalı konuklar Gümülcine’de merhum Dr. Sadık Ahmet’in mezarını da ziyaret ederek dua okudular.

Konuk heyetin kabir ziyareti sırasında Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu, Muavin Konsolos Barış Çulha, DEB Partisi Onursal Başkanı Işık Sadık Ahmet, DEB Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu ve parti yöneticileri yer aldı.

Hep birlikte yapılan dua sonrası Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz açıklamalarda bulundu. Yılmaz sözlerine “Hiç şüphesiz ki, Batı Trakya deyince aklımıza Sadık Ahmet geliyor” diyerek başladı. “Bizim müessesemizde Sadık Ahmet, örneklik ve önemli bir yer tutmaktadır” diyen Yılmaz sözlerine şöyle devam etti: “Bu anlamda yaşamıyla, mücadelesiyle, bizlere örnek olan bir liderdir. Bursa çınarlar şehridir. Çınar Osmanlıyı da ifade eden bir figürdür. Bu anlamda Sadık Ahmet de Batı Trakya’mızın da bir çınarı olarak, ilelebet kökleri mazide tüm gövdesiyle göğe yükselen bir çınar olarak her daim yüreğimizde yer alacaktır. Rabbim rahmetiyle muamele eylesin. Rabbim O’nun yolundan gidenlerin yolunu açık eylesin.”

Ziyaret sonrası Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz şu açıklamalarda bulundu:

Ziyaret sonunda Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ve Bursa Milletvekili Orhan Mestan mezarlık alanına birer çınar ağacı dikti.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu