Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberlerVideo Galeri

“Söz Sizde”nin konuğu Başkonsolos Murat Ömeroğlu oldu

21/03/2022

Gümülcine Türk Gençler Birliği (GTGB) Yeni Nesil Kolunun başlattığı “Söz Sizde” programının konuğu Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu oldu.

GTGB Yeni Nesil Kolunun, internet üzerinden başlattığı “Söz Sizde” programının konuğu Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu oldu. Yeni Yesil Kolu üyesi Azra Hasan’ın sorularını yanıtlayan Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu, göreve ilk olarak Ankara’da başladığını söyledi.

Daha sonra dünyanın bir çok farklı bölgelerinde diplomat olarak görev yaptığını anlatan Ömeroğlu, başkonsolosluk ve büyükelçiliklerin görev alanlarıyla ilgili bilgiler verdi. Her mesleğin kendine göre zorlukları olduğunu ve her ülkenin kendi yaşam şekillerine göre farklılıkları olduğunu belirten Ömeroğlu, tüm bunlara karşılık ise, kişinin adaptasyon yeteğinin üst seviyede olması gerektiğini ifade etti.

Özel ilgi alanları olarak sporu sevdiğini ve uzun mesafe koşular yaptığını anlatan Ömeroğlu, hatta Almanya, Türkiye, Yunanistan ve Hindistan’da bazı maraton ve yarı maraton koşulara katıldığını belirtti.

Son olarak gençlere tavsiyelerde bulunan başkonsolos Murat Ömeroğlu, “Gençlere sevdikleri işi seçmelerini öneriyorum. Çünkü sevdiğiniz işi yaptığınız takdirde zamanı daha iyi geçiriyorsunuz. Hangi iş yada meslek grubu olursa olsun, sadece diploma yetmez, kendinizi o alanda da geliştirmeniz, alanınızdaki yenilikleri takip etmek gerekir” diye konuştu.

“Söz Sizde” programını aşağıdaki linki tıklayarak izleyebilirsiniz:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu