Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Çin’de 132 kişi taşıyan yolcu uçağı düştü

21/03/2022

Çin’de 132 kişi taşıyan bir Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı düştü. Kurtarma ekipleri, uçağın düştüğü dağlık bölgeye ulaşmaya çalışıyor.

China Eastern Havayolları’na ait bir yolcu uçağı, Çin’in güneyindeki Guangşi eyaletinde düştü. Kunming kentinden Guangzhou’ya gitmek üzere havalanan Boeing 737-800 tipi uçakta 132 kişinin bulunduğu açıklandı. Reuters’ın haberine göre, Çin sivil havacılık kurumu CAAC, 123 yolcu ve dokuz kişilik mürettebat taşıyan uçakla irtibatın Wuzhu kenti üzerindeyken kaybolduğunu açıkladı.

Çin devlet televizyonu CCTV, daha önce uçakta 133 kişinin bulunduğunu bildirmişti. CCTV, kurtarma ekiplerinin uçağın düştüğü yere ulaşmaya çalıştığını belirtti. Çin kanalı, MU5735 sefer sayılı uçağın düştüğü dağlık bölgeden alevler yükseldiğini aktardı.

Çin, son 10 yıla ilişkin istatistikler göz önünde bulundurulduğunda dünyanın en güvenli havayolu sektörlerinden birine sahip olarak görülüyordu.

Çin’de son olarak 2010 yılında Henan Havayolları’na ait Embraer E-190 tipi bir uçak, Yiçun havaalanına yaklaşırken düşmüştü. Uçaktaki 96 kişiden 44’ü hayatını kaybetmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu