Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet Atina’da temaslarda bulundu

03/03/2022

Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet, Atina’da bir dizi temaslarda bulundu.

Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet, İçişleri Bakanlığı’nın tüm belediyelere sağladığı “Antonis Driçis” programı çerçevesinde Kozlukebir Belediyesinde hayata geçirilecek olan projelerin takibi için Atina’yı ziyaret etti.

Ziyaretlerle ilgili olarak başkan Rıdvan Ahmet sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda şunları aktardı:

PROJELER BİR AY İÇİNDE ONAYLANACAK

“Ülke genelinde Belediyeler için çıkan “ANTONİS TRİTSİS” programından sorumlu olan Yunanistan İçişleri Bakanı İçişleri Genel Sekreteri sayın ΣTAYPIANOYΔAKHΣ MIXAΛHΣ ‘i makamında ziyaret ettim. Bakanlığa sunduğumuz projeler konusunda aldığımız onaylar için teşekkür ettim. Onay beklediğimiz projelerde önceliklerimizi dile getirdim. Bu vesileyle yaklaşık 3.700.000 evro değerindeki “İçme suyu Pompa istasyonlarımızın yenilenmesi” ve bu istasyonlarda tüketilen enerjinin bir kısmının temini için “Güneş Enerjisi santrali kurulumunu” öngören projemizin bir ay içinde, bununla beraber bölgemize “ÇOK AMAÇLI SALON ile yeni bir “KAPALI SPOR SALONU” proje masraflarını karşılayacak 620.000 evro değerindeki programın bu yıl içinde onaylanacağı sözünü aldım.

DEPAN ŞİRKETİNE ZİYARET

Atina’da Kozlukebir belediyesi olarak işbirliği yaptığımız, bünyesinde birçok mühendisi barındıran ve kâr amacı gütmeyen DEPAN şirketini ziyaret ettim.

Bugüne kadar yurt içinde çıkan her türlü programa proje desteği aldığımız DEPAN şirketiyle bundan sonra da aynı zamanda yurt dışında çıkan programlara da proje hazırlama desteği alma konusunda anlaşmaya vardık.

KOZLUKEBİR VE SİRKELİ MEYDAN DÜZENLEME PROJELERİNE ONAY

Proje yapmakla iş bitmiyor. Yaptığımız projelerin onaylanması konusunda sonuna kadar sıkı takip gerekiyor. Bu gün Atina’da çeşitli konularda Programlar çıkaran “ΠΡΑΣΙΝΟ ΤΑΜΕΙΟ” (Yeşil Fon) kurumunu ziyaret ettim. Bu vesileyle Sirkeli meydan düzenleme projesinin bitiminden sonra başvurduğumuz Kozlukebir meydan düzenleme projesi onayının bir ay içinde hazır olacağının sözünü aldık.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu