Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberlerSonDakika

Kozlukebir belediye avlusunda zirai ilaç atıkları tepkilere neden oldu

23/02/2022

Sirkeli köyünde Kozlukebir Belediye binasının avlusunda zirai tarım ilaç atıkları bulunması bölge halkının tepkilerine neden oldu.

Kozlukebir Belediyesi Meclis Üyesi Sinan Hasan, sosyal medya hesabından paylaştığı bir videoyla bu duruma tepki gösterdi. Kozlukebir Belediye avlusunu adeta bir ilaç sanayisine benzeten Sinan Hasan, “Sayın başkan bu ilaç atıklarının burada ne işi var. Bu atıkları köylerden toplayıp buraya getirmişsin. Burası Sirkeli köyü. Bu atıkları burada topladıktan sonra mı geri dönüşüme götüreceksin. Bu işlemi köy dışında başka bir yerde yapmanız gerekir. Bu rezalet değil midir. Böyle bir şey olabilir mi” sözleriyle duruma tepki gösterdi.

Öte yandan Birlik Listesi Ana Muhalefet Başkanı Erdem Hüseyin de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Sözün bittiği yer, belediye yöneticilerinin devamlı gözlerinin önünde olan bu zirai ilaç ambalaj atıklarını görüpte hiçbir önlem almamaları gerçekten çok üzücü. Çünkü oradan devamlı çoçuklarımız gelip geçiyor, Allah muhafaza bir çocuğumuza birşey olsa bunun vebalini kim ödeyecek? Eğer Cuma gününe kadar bu atıklar oradan temizlenmezse gerekeni yapacağız” ifadelerine yer verdi.

Bu arada ÜLKÜ gazetesi olarak, haberi yayına geçmeden önce Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet’i cevap hakkı doğduğu ve konuya ilişkin bilgisine başvurmak için telefonla aradık. Ancak ne yazık ki belediye başkanı Rıdvan Ahmet; belediyede bir çok güzel işlerin olduğu bunların haber yapılmadığı iddiasında bulunarak, hakaret ve küfür ederek telefonu kapattı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu