Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberlerSonDakika

Batı Trakyalı çiftçiler miting düzenledi

10/02/2022

Tarım sektöründe yaşanan ekonomik sıkıntıları dile getirmek için Batı Trakyalı çiftçiler seslerini duyurmak için Gümülcine’de protesto mitingi düzenledi.

Batı Trakyalı çiftçiler, ürünlerde fiyatların düşük olması, gübre, mazot ve ilaç fiyatlarının yüksek olması nedeniyle yaşadıkları ekonomik sıkıntıları dile getirmek için 10 Şubat Perşembe günü Gümülcine’de Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkanlığı binası önünde bir araya gelerek hükümeti protesto ettiler.

Protesto mitingine çiftçilerle birlikte yem fiyatların yüksekliğinde şikayetçi olan Batı Trakyalı hayvan besicileri de katıldı.

Ayrıca, bölgenin siyasetçileri, kooperatif başkanları ve yöneticiler de mitinge katıldılar.

Doğu Makedonya – Trakya Eyaletine bağlı illerden mitinge katılan çiftçi ve hayvan besicileri tarafından kurulan kooperatiflerin başkanları, sıkıntıların, taleplerin yer aldığı ve Tarım Kalkınma ve Gıda Bakanlığına sunulacak mektubu imzaladılar.

Daha son bazı kooperatif başkanları söz alarak, mitinge katılanlara yaşanan sorunlar, ekonomik sıkıntılar, bunların çözümü için yapılması gerekenler ve hükümetten talep edilenler hakkında konuşmalar yaptı.

Protesto mitingi, halkın ve traktörlerin eyalet başkanlığı binasını önünde hareket ederek yürüyüşe geçilmesiyle sona erdi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu