Ana SayfaBatı Trakya HaberDünyaHaberlerKöşe YazarlarıSonDakika

Başlarken… Azınlığımızın davası…

01/02/2022

Çok değerli Batı Trakya Türk Azınlığı halkım, büyüklerim ve küçüklerim; Hepinize selam ve saygılarımla merhabalar diyerek yazıma başlamak istiyorum.

Bundan sonraki dönemde Ülkü gazetesi (ulkugazetesi.net) adı altında dijital ortamda Batı Trakya Türk azınlığına; bu meslekte edindiğim tecrübe ve bilgilerimle basın ve meslek ilkelerinden ödün vermeden hizmet ve çalışmalarıma devam edeceğim. Siz değerli halkımın bana vereceği destek, beni bu yolda emin ve hızlı adımlarla ilerlememi sağlayacağı arzusu içindeyim.

Daha eğitim yıllarında başlayan Azınlık konularına duyduğum hassasiyet ve bunun yanı sıra da, Azınlığımızda şu anda yayınlanan yayın organlarını yaklaşık 20 yıla aşkın bir süredir takip etmekteyim. Az miktarda da olsa hepsinin birbirinden farklı yayın tabloları içerdiğini görmekteyiz. Ben de üniversitede okuduğum yıllarda bu mesleğin ne kadar zor olduğunu hatta uygulamaya geçildiğinde daha çok sabır ve çok çalışmak gerektiğini bugüne kadar edindiğim tecrübelerden dolayı en iyi anlayanlardan biri olduğumu rahatlıkla söyleyebilirim. Ancak her şeye rağmen mücadele ve azmin olduğu her yerde muhakkak ki sonunda başarılı olmak içten bile değildir.

Ayrıca bir diğer amacım azınlığımızı dünyada ve özellikle çevremizde gelişen olaylardan haberdar etmek bu işin eğitimini almış bir kişi olarak kendimi içinde yaşadığım topluma karşı sorumlu ve borçlu hissediyorum. Azınlığımız; son yıllarda gerek ekonomik, gerekse sosyal politikaların azınlığımıza adil uygulanmaması neticesinde büyük sıkıntılar çekmektedir. Hepimiz biliyoruz ki; bu uzun yıllardan beri azınlığımıza uygulanan farklı ve güdümlü politikaların sonucudur.

İşte bu noktada bizleri idare eden yöneticilere büyük sorumluluklar düşmektedir. Öncelikle bir hukuk devleti sınırları içerisinde yaşıyorsak idare edenlerle idare edilenler arasında eşitlik olmalıdır. Hak ve adalet herkese eşit dağıtılmalıdır. İşte bu gerçekleşmediği taktirde biz kamuoyu adına haber yapan gazetecilere daha büyük sorumluluklar düşer. Nedir bu? Bizleri yönetenleri yapıcı bir şekilde eleştirmek, çalışmalarında daha fazla özveride bulunarak sosyal adaletin daha sağlıklı bölgemizde uygulanmasını temin etmektir. Bizlerin azınlık olarak davamız bu olmalıdır. Bunun da gerçekleşmesi halinde azınlığımızın refaha kavuşması içten bile değildir. Böylece adalet, halkın dirliği ve düzeni; idarecilerin ise süsü ve güzelliği olacaktır.

Hoşçakalın…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu