Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi’ne yeni okul binası inşa edilmesi için girişimler sürüyor

01/07/2024

İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesinin yeni okul binasına kavuşması için girişimler devam ediyor. İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi için yeni bina talebi, “Bina Altyapıları A.Ş”ye (ΚτιριακέςΥποδομές Α.Ε.) iletildi.

İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi Encümen Heyeti ve Okul Aile Birliği; okul, hastane, adliye binaları ve diğer kamu binalarının inşasından sorumlu “Bina Altyapıları A.Ş.”ye başvuruda bulundu.

Gönderilen yazıda İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi için yeni bir okul binası ihtiyacı tüm gerekçeleriyle dile getirildi. Okulun fiziki şartların yetersiz olduğu, ayrıca okul bahçesinde normal şartlarda sportif ve kültürel faaliyetlerin gerçekleştirilmesinin imkansız olduğu vurgulandı. Okul binasının yetersizliği nedeniyle geçmişte vardiyalı eğitim sisteminin uygulanmak zorunda kaldığı belirtilen yazıda, bina sorununun çözümünün gerek eğitim ve pedagojik açıdan, gerekse güvenlik açısından şart olduğu ifade edildi.

Encümen Heyeti, Okul Aile Birliği ve bölge milletvekilleri tarafından yapılan bilgilendirmeler, raporlar ve soru önergeleri sayesinde bina sorununun, Doğu Makedonya – Trakya Eyaleti, İskeçe Belediyesi, Eğitim Bakanlığı, Başbakan ve Cumhurbaşkanının bilgisi dahilinde olduğu kaydedilen yazıda buna rağmen bugüne kadar bina sorununa nihai bir çözüm bulunmadığına dikkat çekildi.

Encümen Heyeti Başkanı Ozan Ahmetoğlu ve Okul Aile Birliği Başkanı Cemalettin Efendi’nin imzasıyla “Bina Altyapıları A.Ş”ye (ΚτιριακέςΥποδομές Α.Ε.) yapılan başvuruda, İskeçe’de en az 700 öğrenci kapasiteli, içinde derslikler, müdür odası, müdür yardımcısı odası, spor salonu, bilgisayar odası, güzel sanatlar odası, kütüphane, kantin, tuvaletler, depolar ve diğer yardımcı bölümlerin yer alacağı yeni bir okul binasının inşa edilmesi talep edildi.

Yazı, “Bina Altyapıları A.Ş”nin (ΚτιριακέςΥποδομές Α.Ε.) yanı sıra Eğitim Bakanlığı, Doğu Makedonya – Trakya Eyaleti, Doğu Makedonya – Trakya Eyalet Eğitim Müdürlüğü, Azınlık Eğitimi Koordinatörlüğü ve İskeçe ili milletvekillerine de gönderildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu