Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesinin talepleri Eğitim Bakanına iletildi

20/06/2024

İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi Encümen Heyeti ve Okul Aile Birliği, okulla ilgili taleplerini Eğitim Bakanı Kiriakos Pierrakakis’e iletti.

Encümen Heyeti Başkanı Ozan Ahmetoğlu ve Okul Aile Birliği Başkanı Cemalettin Efendi imzasıyla gönderilen yazıda okulun şartlarının iyileştirilmesi istendi.

Her yıl olduğu gibi ortaokul birinci sınıfa yapılan tüm ön kayıtların kabul edilmesi istenen yazıda,ciddi mağduriyet yaratan vardiyalı eğitim sisteminin uygulanmaması ve bu yıl olduğu gibi tüm öğrencilerin sabah eğitim yapması talep edildi. Okulun bina sorununun çözüme kavuşturulması isteğini yeniden dile getiren Encümen Heyeti ve Okul Aile Birliği, fiziki şartların iyileştirilmesi amacıyla uzun ve kısa vadede atılabilecek adımları da aktardı.

İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi Encümen Heyeti ve Okul Aile Birliği tarafından Eğitim Bakanına gönderilen yazı, Doğu Makedonya – Trakya Eğitim Müdürü Meri Kosmidu, Azınlık Eğitimi Koordinatörü Vasilis Simeonidis, İskeçe milletvekilleri Hüseyin Zeybek, Burhan Baran ve Spiros Çilingiris’e de iletildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu