Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Kipi Sınır Kapısında personel sayısı artırılacak

08/05/2024

İskeçe bağımsız milletvekili Burhan Baran, Kipi Sınır Kapısında görev yapan 60 personel sayısının, 78’e çıkarılacağını duyurdu.

Konuyla ilgili meclise soru önergesi sunduğunu hatırlatan milletvekili Baran, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

“Bağımsız Kamu Gelirleri Kurumu (ΑΑΔΕ)’nin organizasyonu çerçevesinde, şu anda altmış (60) memurun görev yaptığı Gümrük Kapısında önümüzdeki günlerde memur sayısının yetmiş sekize (78) çıkartılması öngörülmektedir.

Önümüzdeki yıllarda ASEP ( 9/25.02.2022,  ASEP) aracılığıyla gerçekleştirilecek memur alımları ile söz konusu Gümrük Kapısına yedi (7) memurun atanacağı, bu yılın sonuna kadar ise dokuz (9) memurun daha ekleneceği belirtilmiştir.

3GB/2023 sayılı Resmi Gazetede yayınlanmış ve ASEP (ASEP’in atama listelerinde de yayınlanmış), iki (2) memurun acil olarak atanması beklenmektedir.

Ayrıca DYPA’nın (OAED) bildirimleri aracılığıyla, programın yararlanıcıları için 2643/1998 uyarınca bir (1) memurun atanması beklenmektedir.

Böylece yukarıdaki eylemler ile Gümrük Kapısında tüm boş kadroların doldurması beklenmektedir.

Bu tedbirler Kipi (İpsala) Gümrük Kapısının işleyişinin iyileştirilmesi ve karşılaştığı zorlukların ele alınması yönünde önemli bir adım teşkil etmektedir. Personel takviyesi, Gümrük Kapısının daha verimli bir şekilde çalışmasını sağlayacak ve böylece turistlere ve vatandaşlara daha iyi bir hizmet sunulacaktır.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu