Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Mucize Tiyatrosu’nun, “Başka Dünya Yok” oyunu ayakta alkışlandı

23/04/2024

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (BTAYTD) çatısı altında faaliyet gösteren Senemahu Topuz yönetmenliğindeki Mucize Tiyatrosu, “Başka Dünya Yok” adlı eseri sahneledi.

İskeçe Belediyesi amfitiyatrosundaki sahnelenen “Başka Dünya Yok” adlı oyunda ilkokul öğrencilerinden oluşan yaklaşık 50 kişilik dev bir kadro görev aldı. Gençlerin oyunda sergiledikleri performans, oyun sonunda izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

BTAYTD Başkanı Hüseyin Baltacı gecenin sonunda yaptığı konuşmada bu dünyanın çocuklara ait olduğunu belirterek tüm ekibe ve oyunculara teşekkür etti.

Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal, “Dünya çocuklarına bir gün hediye etmiş olan Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin temsilcisi olarak burada olmaktan büyük onur duyuyorum. Üç gündür çok güzel anlar yaşıyoruz. Bu, yaşı küçük ama kalbi büyük çocuklara çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Gösteriyi izleyenler arasında ev sahibi BTAYTD Başkanı Hüseyin Baltacı’nın yanı sıra Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal ve eşi İlayda Ünal, İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa, DEB Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu, Mustafçova Belediye Başkanı Ahmet Kurt, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi Müdürü Selçuk Fehmi, İskeçe Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu yer aldı.

Mucize Tiyatrosu 20 – 23 Nisan tarihleri arasında İskeçe Belediye amfitiyatrosunda “Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?”, “Senin Annen Bir Melekti Yavrum” ve “Başka Dünya Yok” adlı üç farklı oyun sahneleyerek tiyatro severler güzel vakit geçirmişti.

Mucize Tiyatrosu ekibi şu isimlerden oluştu:

Yönetmen: Senemahu Topluz
Müzik – Kayıt- Mix-Mastering: Gönen Molla
Suflöz Umeyr Kabza, Dilara Kayra Hatip
Ses – Işık: Sabri Hacıibram
Dekor: Yiğit Bener Avcı
Kostümler: Sevgi Kehaya
Afiş Tasarımı: Bilal Meço
Sahne Arkası: Alev Kırhüseyinoğlu
Kuaför: Öznur Bekir, Naciye Haliloğlu
Koordinatör: Sevtap Hint
Sponsorlar: Manaf Mobilya, Dallı Çiçekçilik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu