Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Makedonya Trakya Müslümanları Eğitim ve Kültür Derneği’nden Gümülcine ve İskeçe müftülerine ziyaret

21/04/2024

Makedonya Trakya Müslümanları Eğitim ve Kültür Derneği yöneticileri, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif ile İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa’yı ziyaret etti.

20 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirilen ziyaretle ilgili olarak derneğin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Makedonya Trakya Müslümanları Eğitim ve Kültür Derneği olarak, bugün Sayın Mustafa Trampa, İskeçe seçilmiş müftüsünü ve Sayın İbrahim Şerif, Batı Trakya Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı, Gümülcine seçilmiş müftüsüne nezaket ziyaretinde bulunduk. Bizi en güzel şekilde ağırladıkları için kendilerine canı gönülden teşekkür ediyoruz.” denildi.

İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa ise ziyaretle ilgili olarak “Selanik Dernek yönetim kurulu ve din görevlisi Cemali İhtiyar hocamız bugün müftülüğümüze nezaket ziyaretinde bulundu. Muvaffakiyetler diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif de sosyal medyada, ”Selanik Makedonya -Trakya Müslümanları Kültür Derneği Başkan ve yönetim kurulu üyelerinden bir grup, Batı Trakya ziyaretleri çerçevesinde bizleri de ziyaret ettiler. Kendileriyle bilgi alış verişinde bulunduk. Ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettik.” şeklinde açıklamada bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu