Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosluğundaki bayramlaşmaya yoğun ilgi

10/04/2024

Ramazan Bayramı dolayısıyla Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğu’nda bayramlaşma töreni düzenlendi. Bayramın birinci günü (10 Nisan Çarşamba) başkonsolosluk bahçesinde düzenlenen bayramlaşma törenine Evros, Gümülcine, İşkeçe illeri ile yurt dışından binlerce soydaş katıldı.

Bayramlaşma töreninde konukları, Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal ve eşi İlayda Ünal’ın yanısıra, konsolosluk çalışanları karşıladı.

Törene İskeçe ili milletvekili Hüseyin Zeybek, Gümülcine milletvekili Özgür Ferhat, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif, Ìskeçe Müftüsü Mustafa Trampa, Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu, Doğu Makedonya Trakya Eyalet bölge başkan yardımcıları Rıdvan Mehmet ve Rıdvan Mola İsa, eyalet meclis üyeleri Ahmet Osman Pehlivan ve Ahmet Kasap, Kozlukebir Belediye Başkanı Erdem Hüseyin, Mustafçova Belediye Başkanı Ahmet Kurt, Yassıköy Belediye Başkanı Caner İmam, Şapçı Maronya Belediye Başkanı Apostolos İoannu, Gümülcine Belediye Başkanı Yannis Garanis, azınlık mensubu belediye meclis üyeleri ile azınlık kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

Aynı gün azınlığın diğer kuramlarında da bayramlaşma töreni düzenlendi. Bayram nedeniyle Gümülcine Türk Gençler Birliği lokalinde diğer azınlık kurum ve kuruluş temsilcileriyle birlikte düzenlenen bayramlaşma törenine soydaşlar yoğun katılım gösterdi.

????????????????????????????????????

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu