Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Binlerce soydaş geleneksel Yassıköy iftarında buluştu

31/03/2024

Rodop iline bağlı Yassıköy’de köy gençlerinin düzenlediği geleneksel iftar programı 31 Mart Pazar akşamı gerçekleştirildi.

İftar programına çevre köylerden binlerce soydaş katıldı.

Batı Trakya’da geleneksel hale gelen ve Yassıköylü gençler tarafından düzenlenen iftar, Batı Trakya’daki en kalabalık iftar programı olma özelliğini de taşıyor.

Yassıköy Gençliği 6. Geleneksel İftar Sofrası, 31 Mart Pazar akşamı Yassıköy futbol stadında kuruldu. Konuklar iftar alanında gençler tarafından karşılandı. Gençlerin iftar etkinliğine katılan Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal çiçeklerle karşılandı.

İftar öncesi Yassıköy Kur’an kursu öğrencileri tarafından ilahiler okundu. Yassıköy din görevlisi Mehmet Hafız Mehmet’in ezan okunmasıyla birlikte soydaşlar oruçlarını açtı.

İftar duasını Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif yaptı. Ardından protokol konuşmalarına geçildi.

Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif, tüm katılımcıları selamlayarak başladığı konuşmasında, iftar organizasyonunda emeği geçenleri tebrik etti. Bu güzel etkinlikten dolayı Yassıköy halkıyla gurur duyduğunu belirten müftü Şerif, bundan sonra da benzer etkinliklerin devam etmesi temennisinde bulundu.

Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal, iftar daveti için Yassıköy halkına teşekkür etti. Düzenlenen Yassıköy iftar programında büyük bir emek gördüğünü kaydeden Başkonsolos Ünal, bu organizasyonda emeği geçenleri tebrik etti.

Son olarak Ünal, tüm soydaşları bayramın birinci günü başkonsoloslukta düzenlenecek olan bayramlaşma törenine davet etti.

İftara, Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal, eşi İlayda Ünal, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif, Dostluk Eşitlik Barış Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu, Yeni Sol Partisi Rodop Milletvekili Özgür Ferhat, DMT Bölge Başkan Danışmanı Rıdvan Molla İsa, Bölge Başkanı Meclis Üyesi Kaan Mümin, Yassıköy Belediye Başkanı Caner İmam, belediye başkan yardımcıları Kubilay Manko, Mehmet Arifoğlu, Erkan Kınç, Sibel Hacı Ali, Başkan Danışmanı Ercan Mümin, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Sedat Hasan, Batı Trakya İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Mehmet Emin Ahmet, Batı Trakya Camiler Din Görevliler Derneği Başkanı Sadık Sadık ve Trakya Tütün Üreticileri Kooperatifi Başkanı Sinan Ahmet ve Rodop bölgesinin farklı köylerinden binlerce soydaş katıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu