Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Kozlukebir Belediye Başkanı Erdem Hüseyin, yönetimde ilk üç ayı ÜLKÜ’ye değerlendirdi

30/03/2024

Kozlukebir Belediye Başkanı Erdem Hüseyin, belediye yönetiminde ilk üç ayını ÜLKÜ’ye değerlendirdi.

Önümüzdeki dönemde hiçbir ayrımı gözetmeksizin çalışmalarına devam edeceklerini söyleyen Hüseyin, “Kozlukebir belediye sakinlerine minnettarım. Seçimler gelip geçicidir. Biz artık toplumumuz için buradayız. Bundan sonraki süreçte hiç kimseyi birbirinden ayırmadan, çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bunu da bu ilk üç aylık süreçte en iyi şekilde gösterdiğimize inanıyoruz. Aynı şekilde halkımızın bizleri hizmetlerimizden dolayı değerlendirmelerini bekliyoruz. Bunu başarırsak halkımız bizleri tekrar tercih eder.” diye konuştu.

İlk olarak Kozlukebir belediye başkanlığına 2019 yılında aday olduğunu hatırlatan belediye başkanı Hüseyin, listeyi kurmada yaşadıkları bazı aksaklıklardan dolayı ve 233 oyla belediye başkanlığını kaybettiklerini belirtti.

2019 yerel seçimlerinde Kozlukebir belediyesi halkının kendilerine ana muhalefet görevi verdiklerini belirten Hüseyin, buna da saygı gösterdiklerini vurguladı.

“REKOR BİR OYLA BELEDİYE BAŞKANLIĞI YÖNETİMİNE SEÇİLDİK”

“Yaşadığımız bazı olumsuzluklara rağmen hiç bir zaman kimseye kızmadık ve hiç kimseye de fatura kesmedik” diyen Hüseyin, “Bu 5 yıl boyunca BİRLİK listesi ve ekip arkadaşlarımızı olarak çok çalıştık. Halkın içinde olduk, toplumun sorunlarını meclise taşıdık. En önemlisi de ekip arkadaşlarımızı bir arada tutmayı başardık. Böylece listemize yapmış olduğumuz yeni takviyelerle birlikte 2023 yerel seçimlerinde halkımızın büyük bir takdirini toplayarak rekor bir oyla belediye başkanlığı yönetimine seçildik.” diye konuştu.

Daha sonra resmi olarak 2 Ocak 2024 tarihinde belediye başkanlığı görevine başladığını hatırlatan Hüseyin, göreve başlamadan önce Kozlukebir Belediye binasında şahsına ait bir odada deneyim edinmek üzere 2 ay boyunca belediyede bulunduğunu ve belediyenin çalışmalarını yakından takip etme fırsatı bulduğunu kaydetti. Hüseyin, bu 2 aylık sürecin kendisi açısından göreve başlamazdan önce çok faydalı bir deneyim olduğunu belirtti.

Göreve başladığı ilk günlerde belediyeye adeta bir insan seli akıp geçtiğini dile getiren Hüseyin, yaklaşık 2 binin üzerinde kişinin kendisini tebrik etmeye geldiğini söyledi.

Belediye başkanı Erdem Hüseyin sözlerine şöyle devam etti:

“HALKIMIZIN BİZLERİ HİZMETLERİMİZDEN DOLAYI DEĞERLENDİRMELERİNİ BEKLİYORUZ”

“Ben ve çalışma arkadaşlarım, belediyemize gelen ziyaretçilerimizi en iyi şekilde ağırlamaya çalıştık. Buradan tüm Kozlukebir belediye sakinlerine minnettarım. Seçimler gelip geçicidir. Biz artık toplumumuz için buradayız. Bundan sonraki süreçte hiç kimseyi birbirinden ayırmadan, çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bunu da bu ilk üç aylık süreçte en iyi şekilde gösterdiğimize inanıyoruz. Aynı şekilde halkımızın bizleri hizmetlerimizden dolayı değerlendirmelerini bekliyoruz. Bunu başarırsak halkımız bizleri tekrar tercih eder.”

İlk üç aylık dönemde Kozlukebir belediye halkının talep ve beklentilerini karşılamaya çalıştıklarını dile getiren Hüseyin, “Hangi köyden kim muhtar çıkmış gibi bir ayırıma girmeksizin, en acil ihtiyaçlar doğrultusunda çalışmalarda bulunarak, halkımızın bu taleplerine çözüm bulmaya çalıştık.” görüşlerine yer verdi.

“MUHTARLARIMIZIN TAMAMINA YETKİ VERDİK”

Kozlukebir belediyesinde 36 muhtarlık birimi olduğunu bunların 13’ünün iktidar kanadından olduğunu söyleyen Hüseyin, “Belediyemizde 36 muhtarlık var. Biz muhtarlarımızın tamamına yetki verdik. Hepsi bizim muhtarımız, hepsi iktidar muhtarımız. Bizler bu düşünce içerisinde hiç kimseyi ayırt etmeksizin çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

Göreve geldikleri ilk günlerde belediyenin ekipman ve iş makinaları konusunda büyük eksiklikleri olduğuna dikkat çeken Hüseyin, halka daha iyi hizmet götürebilmek için iş makinalarının bakım ve onarım çalışmalarına yönelik yoğun çalışma başlattıklarını ve bu konuda önemli yol kat ettiklerini dile getirdi.

“BİZ, YIKIP YAPMAK İÇİN DEĞİL, VAR OLANIN ÜZERİNE KOYMAK İÇİN ÇABA GÖSTERİYORUZ”

Belediyenin bir önceki projelerini büyük bir titizlikle takibini yaptıklarını ve bundan sonra yeni projeleri hayata geçirmek için çalışmalarına devam ettiklerini kaydeden Hüseyin, “Bu projeleri çok önemsiyoruz. Biz, yıkıp yapmak için değil, tam aksine var olanın daha da üzerine koymak için çaba gösteriyoruz. Bu anlayışımız bundan sonra da böyle devam edecek.” dedi.

Kendisinin bir belediye başkanının yanı sıra yerel bir yönetici olarak gördüğünü söyleyen Hüseyin, “Görevi devraldıktan sonra ilk izlenimim şu oldu: Bir çok belediye çalışanının arasında bazı nedenlerden dolayı sorunların olduğunu gördüm. Bu durumun belediyenin çalışmalarını engellediğini gördüm. Böylece ortada bu problemler var iken halka gidecek olan hizmetlerin kısıtlandığını tespit ettim. Biz bu problemleri gördük, tespit ettik ve sonunda çözüme kavuşturduk. Şu anda tüm belediye çalışanlarımız daha randımanlı, daha özverili çalıştığını söyleyebilirim. Böylece bu olumlu durum halka hizmet olarak yansıyor.” diye konuştu.

En büyük sorunların başında ekonomik sorunların geldiğini belirten Hüseyin, “Ama halkın gündelik yaşamda bizlerden beklentileri yolların bakımı, sağlıklı içme suyu temini, sulama suyu. Bunun yanında yapabileceğimiz sosyal ve kültürel faaliyetlerdir.” dedi.

Kardere köyünde iletişim alt yapı sorunu ve Üşekdere köyünde de özellikle yaz aylarında içme suyu sorunu yaşandığını dile getiren Hüseyin, söz konusu sorunların çözümüne yönelik çalışma başlattıklarını ve Bölge Başkanlığı nezdinde de girişimlerde bulunduklarını belirtti. Bunun yanında bir çok köyde içme suyu borularının kanserojen madde içerdiğini hatırlatan Hüseyin, önümüzdeki dönem içerisinde de içme suyu alt yapı sisteminin yenileme çalışmalarına başlayacaklarını ifade etti.

Önceki yıllarda salgın hastalık nedeniyle ve geçtiğimiz yılda ülkede meydana gelen orman yangınları nedeniyle tarihi Alantepe etkinliklerinin sekteye uğradığını hatırlatan Hüseyin, başta tarihi Alantepe etkinliği olmak üzere, diğer kültürel etkinliklerin yaşatılmasına yönelik özen göstermeye devam edeceklerini belirtti.

“BİZE OY VEREN YADA VERMEYEN HERKESE EN İYİ HİZMETİ GÖTÜRMEYE ÇALIŞACAĞIZ”

Son olarak Kozlukebir halkına kendilerine desteklerinden dolayı teşekkür eden Kozlukebir Belediye Başkanı Erdem Hüseyin sözlerini, “Şunun altını bir kez daha çizmek istiyorum; hiç kimseyi ayırmadan, bölge ayrımı yapmadan, bize oy veren yada vermeyen herkese en iyi hizmeti götürmeye çalışacağız. Halkımız da gündelik yaşamında bunları görecektir.” diyerek tamamladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu