Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Soydaşlar Gökçepınar iftarında kucaklaştı

25/03/2024

İskeçe’nin Mustafçova Belediyesine bağlı Gökçepınar köyünde 24 Mart Pazar akşamı iftar organizasyonu düzenlendi.

Köy halkının düzenlediği Gökçepınar’daki iftarda, Batı Trakya Türk azınlık mensubu çok sayıda kişi biraya geldi.

Gökçepınar köyü camiinde düzenlenen iftar programına Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal ve eşi İlayda Ünal, İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa, İskeçe Milletvekilleri Hüseyin Zeybek ve Burhan Baran, DMT Bölge Başkan Yardımcısı İrfan Hacıgene, Mustafçova Belediye Başkanı Ahmet Kurt, DEB Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, BTAYTD Başkanı Hüseyin Baltacı, Çınar Derneği Başkanı Cengiz Ömer, bölge başkanlığı ve belediye meclis üyeleri ile çok sayıda soydaş katıldı.

İftar sonrası bir selamlama konuşması yapan Gökçepınar köyü din görevlisi Erkan Azizoğlu, köy iftarına katılan tüm misafirlere teşekkür etti. Ayrıca Azizoğlu Başkonsolos Aykut Ünal’a köyü adına bir buket çiçek takdim ederek kendisine “Kırmızı ve beyaz renkleri çok sevdiğinizi biliyorum. Bu sebeple bu renkte çiçekleri tercih ettik” dedi.

İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa Gökçepınar’da olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Gökçepınar’da bu akşam tam bir birlik ve beraberlik havası var. Bu çok güzel bir tablo, Allah birliğimizi beraberliğimizi daim eylesin” ifadelerini kullandı.

Son olarak Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal, tüm katılımcıları selamlayarak başladığı konuşmasında, Gökçepınar köyünde olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Soydaşların birlik ve beraberliğinden kendilerinin de memnun olduğunu belirten Başkonsolos Ünal, sevdiği renklerle kendisine hediye edilen çiçeklerden dolayı teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu