Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Azınlık milletvekillerine ‘hain’ suçlaması

13/03/2024

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Antalya Diplomasi Forumu’na katıldıkları gerekçesiyle, Batı Trakya Türk Azınlığı üyesi Rodop Milletvekili Özgür Ferhat ve İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek, newsbreak.gr adlı haber sitesi tarafından “hainlikle” suçlandı.

9 Mart Cumartesi günü tarihinde, “Yeni Sol’un iki haini!” başlığı altında verilen haber – yorumda, 2021 yılından beri düzenlenen Antalya Diplomasi Forumu’nun Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Türk dış politikasına hizmet ettiği belirtildi.

Foruma, Türkiye’nin destekçileri ve Türkiye’ye bağlı liderlerin katıldığı iddia edilen haberde, “Ortaya çıkan soru şu: Yunan Parlamentosunun iki üyesi Erdoğan’ın şölenine katılabilir mi? Türk Cumhurbaşkanının saman adamlarının yanına oturabilir ve onun milliyetçi hayallerini alkışlayabilir mi? Peki neden iki Yunan milletvekili bir foruma katılarak Türk cumhurbaşkanının revizyonist ve Yunanistan karşıtı açıklamalarını varlıklarıyla meşrulaştırma ihtiyacı duydu? Azınlık milletvekilleri Zeybek ve Özgür, Yeni Solu mu temsil ediyordu yoksa azınlık milletvekilleri olarak mı katıldılar? Eğer öyleyse, Yunan Parlamentosuna ziyaretle ilgili bilgi verecekler mi?” ifadelerine yer verildi.

DEB Partisi yetkililerinin de Antalya Diplomasi Forumu’na katılanlar arasında yer aldığı belirten söz konusu haberde, ayrıca Yunanistan’da önemli yatırımları olan iş insanı Acun Ilıcalı ile Delfi Ekonomi Forumu Başkanı Simeon Tsomokos’un da forumda yer aldığı aktarıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu