Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Okulda yapılmasına izin verilmeyen kermese İskeçe halkı yoğun ilgi gösterdi

11/03/2024

İskeçe İlköğretim Müdürlüğünün okulda yapılmasına izin vermediği kermese, başta öğrenci velileri olmak üzere, İskeçe halkı yoğun ilgi gösterdi.

Okul bahçesinde izin verilmeyen kermes, 9 Mart Cumartesi günü İskeçe Merkez Azınlık İlkokulu altıncı sınıf öğrencilerinin katkılarıyla İskeçe Çınar Camii avlusunda gerçekleştirildi.

Başta öğrenci ve öğrenci velilerinin yoğun katılım gösterdiği kermese katılanlar arasında Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal ve eşi İlayda Ünal, Muavin Konsoloslar Barış Çulha, Subutay Koç ve Adnan Öztürk, İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa, İskeçe Yeni Sol Milletvekili Hüseyin Zeybek, Rodop Yeni Sol Milletvekili Özgür Ferhat, Mustafçova Belediyesi Muhalefet Halk Hareketi Başkanı Cemil Kabza, İskeçe Türk Birliği Başkanı ve İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesi Encümen Heyeti Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı, Çınar Derneği Başkanı Cengiz Ömer, DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bahri Belço, İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesi Müdürü Selçuk Fehmi ile birçok dernek yöneticisi, öğretmen ve din görevlisinin yanı sıra kalabalık soydaş topluluğu yer aldı.

Kermesle ilgili İskeçe Merkez Türk İlkokulu Okul Aile Birliği ve Encümen Heyetinin yaptıkları ortak açıklamada, “Bir etkinliğimizi daha alnımızın akı ile tamamladık… Alkışlarımız kermesimiz için ellerinden geleni yapan 6.sinif öğrencilerimize ve velilerimize gelsin. Kermesimizde bizi yalnız bırakmayan büyüklerimize ve halkımıza teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu