Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Başkonsolos Ünal, Sendelli köyünü ziyaret etti

08/03/2024

Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal Rodop iline bağlı Sendelli köyünü ziyaret ederek soydaşlarla bir araya geldi. Başkonsolos Ünal’a Muavin Konsolos Barış Çulha da eşlik etti.

Başkonsolos Ünal, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif ile birlikte Cuma namazını Sendelli köyünde kıldı.

Sendelli köyü ziyaretinde ayrıca Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Sedat Hasan, Yassıköy Belediye Başkanı Caner İmam, başkan yardımcıları Arif Mehmet, Müjdat Kara Hasan, Kubilay Manko Memet ve İnşaat Mühendisi İbrahim Kamil de hazır bulundu.

Başkonsolosluğun sosyal medya hesabında ziyaretle ilgili yapılan paylaşımda “Rodop/Sendelli köyündeki soydaşlarımızın misafiri olduk. Davetleri için soydaşlarımıza teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif de “Bu gün (8 Mart 2024) Cuma namazını yaka köylerimizden Sendellide eda ettik.Ramazan ayının gelişini değerlendirdik.Bizleri güler yüzle karşılayıp izzet-ikramda bulunan köy halkına teşekkür ediyoruz.” paylaşımında bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu