Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Başkonsolos Ünal Çay Mahalle’deki soydaşlarla buluştu

02/03/2024

Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal, 1 Mart Cuma günü İskeçe’ye bağlı Çaymahalle köyünü ziyaret etti.

Çaymahalle köyü halkı tarafından coşkuyla karşılanan Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal ve kendilerine eşlik eden Muavin Konsolos Barış Çulha, köy camiinde soydaşlarla birlikte Cuma namazını kıldı.

Cuma namazı sonrası kısa bir konuşma yapan Başkonsolos Ünal, bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bölge halkına yakın ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

Köy ziyaretiyle ilgili olarak İskeçe Müftülüğünden yapılan açıklamada, “Namaz sonrası köy kahvehanesinde misafirlere kahve ikramında bulunuldu. Daha sonra misafir heyet Çay Mahalle ile Yassıören arasında yer alan alabalık çiftliğine gidildi ve çiftlik sahibi balıkların nasıl yetiştirildiği konusunda bilgi verdi. Misafir heyet alabalık çiftliğinden ayrıldıktan sonra Yassıören İmamı Cavit Karabıyıklı’nın daveti üzerine, yol üzerinde olan Yassıören köy kahvesinde ikram edilen çayla bölgeye olan ziyaret programı sona erdi.” ifadelerine yer veridli.

Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal’ın köy Çaymahalle ziyaretinde, İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa, Mustafçova Belediye Başkanı Ahmet Kurt, Belediye Başkan Yardımcıları Mithat Kambur, Sami Palikar, Belediye Meclis üyeleri, İskeçe Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu, DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bahri Belço, Çınar Derneği Başkanı Cengiz Ömer, İskeçe Müftülüğü Özel Kalem Müdürü Ersan Ömer ve Millet Gazetesi Yayın Koordinatörü Bilal Budur da yer aldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu