Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

İskeçe Merkez Türk Azınlık İlkokulunda etkinliğe yine izin verilmedi!

22/02/2024

İskeçe Merkez Türk Azınlık İlkokulunda yapılmak istenen etkinliğe yine izin verilmedi.

Okul Aile Birliğinin “Uzmanlar Anlatsın Bizler Öğrenelim” projesi kapsamında gerçekleştirmek istediği ve Çocuk Doktoru Münevver Ago’nun konuşmacı olarak katılacağı söyleşi için izin çıkmadı.

Organizatörler ve etkinliğe katılmak isteyenler dün akşam (21 Şubat Çarşamba) okula gittiklerinde kapıların kilitli olduğunu gördüler. Bunun üzerine Okul Aile Birliği daha önce olduğu gibi etkinliği İskeçe Türk Birliğinde gerçekleştirdi.

Etkinlikte Çocuk Doktoru Münevver Ago, “Son Dönemde Sık Görülen Salgınlar ve Korunma Yöntemleri” konusunda sunum yaptı ve dinleyicilerden gelen soruları yanıtladı. Etkinliğe çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

Konuyla ilgili olarak İskeçe Merkez Türk Azınlık İlkokulu Encümen Heyeti ve Okul Aile Birliği yazılı açıklama yayımladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bu akşam ’Uzmanlar Anlatsın Bizler Öğrenelim’ projemizin konuğu olan değerli Çocuk Hastalıkları Uzmanı Doktor Münevver Ago’yu dinlemek üzere okulumuzda toplandık. Maalesef bir önceki etkinlikte yaşadığımız skandalı tekrar yaşamak zorunda kaldık. Okulumuzun kapıları biz velilere bir kez daha açılmadı ve bizler söyleşimizi İskeçe Türk Birliği lokalinde gerçekleştirmek zorunda kaldık. Bize kurumumuzun kapılarını açan İskeçe Türk Birliği Başkanımız Ozan Ahmetoğlu’na ve Çocuk Hastalıkları Uzmanı Doktor Münevver Ago’ya teşekkürlerimizi sunarız.”

Hatırlanacağı üzere, 31 Ocak tarihinde yapılmak istenen etkinlikte de aynı sorun yaşanmış, etkinliğe katılanlar kapıda kalınca İTB lokalini açmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu