Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

İskeçe Encümen Heyeti DMT Bölge Başkanı Topsidis’i ziyaret etti

15/02/2024

İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi Encümen Heyeti Yöneticileri ile Okul Aile Birliği Yöneticilerinden oluşan heyet, Doğu Makedonya Trakya (DMT) Bölge Başkanı Hristodulos Topsidis ile görüştü.

Encümen Heyeti Başkanı Ozan Ahmetoğlu başkanlığındaki heyet, 15 Şubat 2024 Perşembe günü Gümülcine’deki Bölge Başkanlığı binasında, DMT Bölge Başkanı Topsidis ve azınlık üyesi bölge meclis üyeleri ile bir araya geldi.

İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi Encümen Heyeti ve Okul Aile Birliği üyeleri, görüşmede Bölge Başkanı Hristodulos Topsidis’e yeni görevinde başarılar diledi.

Encümen Heyeti Başkanı Ozan Ahmetoğlu görüşmede, İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi’ndeki mevcut durumu ve okulun bina sorununu Bölge Başkanı Topsidis’e aktardı. Encümen Heyeti yöneticileri ve Okul Aile Birliği üyeleri, bina sorununun uzun yıllardan bu yana çözüme kavuşturulmamış olmasından dolayı öğrenci, öğretmen ve ailelerin çok ciddi mağduriyet yaşadığını belirterek, nihai çözümün ancak yeni okul binasıyla mümkün olduğunu vurguladı. Encümen Heyeti ve Okul Aile Birliği yöneticileri, sorunun çözüme kavuşturulması için Topsidis ve meclis üyelerinin desteğini istedi.

Nihai çözüm bulunana kadar prefabrik yapılar dahil olmak üzere, öğrencilerin daha iyi koşullara kavuşabilmesi için acil talepler yazılı olarak iletildi.

Görüşmede, okulun durumu, bugüne kadar yapılan girişimler ve taleplerle ilgili ayrıntılı dosya teslim edildi.

Encümen Heyeti Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Bölge Başkanı Topsidis’e ziyaret anısına okulun plaketini hediye etti.

Gümülcine’deki Eyalet Binasında gerçekleştirilen görüşmeye; İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi Encümen Heyeti Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Encümen Heyeti Yöneticileri Ersan Ömer ve Hasan Boşnak ile Encümen Heyeti Sekreteri Bahri Belço, İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Bingül Tuzlacı ve Genel Sekreter Özlem Otuzbir katıldı. Görüşmede, Bölge Başkanı Hristodulos Topsidis’in yanı sıra Bölge Başkan Yardımcısı İrfan Hacıgene, Bölge Başkanı Danışmanları Rıdvan Molla İsa, Salih Yörük, Bölge Meclis Üyeleri Fatih İsmailko, İbrahim Amuçka ve Ahmet Osman Pehlivan hazır bulundu.

Ziyarete ilişkin İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi Encümen Heyetinden yapılan açıklamada, “İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi Encümen Heyeti ve Okul Aile Birliği olarak, Eyalet Başkanı Sayın Topsidis ve Eyalet Meclis Üyelerine, görüşme nedeniyle teşekkür eder, okulumuzun sorunlarına acil çözüm bulunması konusunda gereken hassasiyeti göstereceklerine olan inancımızı ifade eder, görevlerinde başarılar dileriz.” denildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu