Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Miçotakis çiftçilerle buluştu

13/02/2024

Başbakan Kiryakos Miçotakis bu gün (13 Şubat Salı) Atina’daki Maksimu Sarayı’nda ülke genelindeki çiftçi temsilcileriyle bir araya geldi.

Toplantıda konuşan başbakan Miçotakis, konulara çözüm bulmak için burada bulunduklarını hatırlatarak, çiftçi temsilcileriyle gerçekleştirdikleri bu toplantıda ortak bir yerde bulaşacaklarına inandıklarını söyledi. Çiftçilerin taleplerini önemle dikkate aldıklarını kaydeden Miçotakis, hükümetin alacağı her kararın bütünün görülmesi ve sosyal adalet boyutunun dikkate alınması gerektiğini vurguladı.

Toplantıya katılan 15 çiftçi temsilcileri arasından Larisa Tarım Dernekleri Federasyonu Başkanı Rizos Maroudas, öncelikle başbakan Kiryakos Miçotakis’e dürüst tutumları için teşekkür etti.

Tarım sektöründe çözülmesi gereken pek çok sorun olduğunu kaydeden Marudas, “Köylerimizde kalabilmemiz ve burada tarıma devam edebilmemiz için köklü çözümler istiyoruz. Halkımızın beslenme yeterliliği için, ülkemizin çok kaliteli gıda üretebildiği gibi, yetiştirmek, üretmek, kaliteli ve ucuz gıdaya sahip olmak da gereklidir. Ama yaşadığımız bu sorunlar maliyet ve fiyatlar konusunda, şu anda bizi engelleyen sorunların başında geliyor. Dolayısıyla buraya çözüm bulmak için geliyoruz. Hükümetin açıklama yapmasını bekliyoruz. Çözüme yönelik irade olduğu sürece bu yönde çözüm bulmanın maddi imkanı da var demektir” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu