Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Tarım Bakanı Avgenakis Gümülcine’de çiftçi temsilcileriyle bir araya geldi

12/02/2024

Tarım Kalkınma ve Gıda Bakanı Lefteris Avgenakis, 11 Şubat Pazar günü Gümülcine ve Dedeağaç’ı ziyaret etti.

Ziyaretin ilk bölümünde Tarım Bakanı Lefteris Avgenakis, eski Rodop valilik binasında Doğu Makedonya Trakya yer alan çiftçi temsilcileriyle bir araya geldi. Gümülcine ziyareti sırasında Avgenakis’e, Tarım Bakanı Yardımcısı Stavros Keleçis ile Avrupa Teşvik Primleri Ödeme ve Denetleme Kurumu (OPEKEPE) Başkanı Kiryakos Babasidis eşlik etti.

Toplantıya katılanlar arasında Doğu Makrdonya Trakya (DMT) Bölge Başkanı Hrsitodulos Topsidis, Bölge Başkanlığı meclis üylerinin yanısırı Trakya Tütün Üreticileri Kooperatifi Başkanı Sinan Ahmet ve diğer çiftçi temsilcileri yer aldı.

Toplantı girişinde açıklamalarda bulunan Avgenakis, “Hükümet çiftçilerle kavgalı değil, sürekli diyalog halinde” ifadelerini kullandı. Avgenakis ayrıca geçtiğimiz 2023 yılı yaz aylarında bölgede meydana gelen yangın felaketinden etkilenen çiftçilerin, Evros bölgesindeki yangınlarda mağdur olanlarla devletten aynı desteği alacağı taahhütünde bulundu.

Gümülcine’deki toplantının uzaması nedeniyle Dedeağaç programında son anda değişikliğe gidilerek, Tarım Bakanı Avgenakis, çiftçi temsilcileriyle Dedeağaç havaalanında bir araya geldi. Görüşmede yangından etkilenen bölgeler için mümkün olan her şeyi yaparak onların yanında olmaya devam edeceğini belirten Avgenakis, bölgeyi tekrar ziyaret edeceğinin sözünü vererek, bakanlığın kapısının her zaman açık olduğunu ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu