Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

“İskeçe Türk Birliği Kadın Buluşmaları” Beyköy’deki etkinlikle devam etti

10/02/2024

“İskeçe Türk Birliği (İTB), Kadın Buluşmaları” çerçevesinde İskeçe’ye bağlı Beyköy’de etkinlik gerçekleştirildi. 7 Şubat Çarsamba günü yapılan etkinlik, Beyköy cami odasında yapıldı. Beyköy’deki İTB Kadınlar Buluşmasında Kadın Doğum Uzmanı Dr. Arzu Şabanoğlu “Kadın Hastalıklarında Kanserle Mücadele” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Etkinliğe , İskeçe Türk Birliği Asbaşkanı Sevil Şerifoğlu, Batı Trakya Türk Kadın Platformu Sözcüsü ve İTB Kadınlar Kolu Başkanı Zeynur Bargan, İskeçe milletvekili Burhan Baran’ın eşi Ayşe Baran, Kırköy Kültür ve Eğitim Derneği Ova Kadınlar Kolu Başkanı Fatma Saliemin, İTB yönetim Kurulu üyeleri, İTB Kadınlar Kolu üyeleri, İTB Biçki Dikiş Nakış Kursu öğrencileri ve çok sayıda Beyköylü kadın katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını İskeçe Türk Birliği Beyköy Biçki – Dikiş – Nakış ve El Sanatları Kursu eğitmeni İlknur Mursel yaptı. Gelen misafirlere teşekkür eden Mursel, kendisine ve kursa her türlü desteģi veren kadınlara teşekkür etti.

Ardında söz alan İTB Kadınlar Kolu Başkanı ve Batı Trakya Türk Kadın Platformu Sözcüsü Zeynur Bargan da Beyköylü kadınlarla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bargan, Kadınlar Kolu olarak amaçlarının yaptıkları projeler ve etkinliklerle kadınların yanlalarında yer almak olduğunu ifade etti.

İskeçe Türk Birliği Asbaşkanı Sevil Şerifoğlu yaptığı konuşmada “İTB Kadın Buluşmaları” etkinlikler serisi hakkında bilgi verdi. İTB Asbaşkanı Şerifoğlu, “İskeçe Türk Birliği olarak kadınların ilgi alanına giren konular derneğimizin ana faaliyet alanlarından birini oluşturuyor. Batı Trakya’daki Türk kültürünü yaşatmanın yanı sıra toplumun temel taşı olarak gördüğümüz kadınlarımıza farklı alanlarda katkı sağlayamayı amaçlıyoruz. Bu doğrultuda da çeşitli faaliyet ve çalışmaları hayata geçiriyoruz.” dedi.

Etkinliğe konuşmacı olarak katılan Kadın Doğum Uzmanı Dr. Arzu Şabanoğlu hazırladığı “Kadın Hastalıklarında Kanserle Mücadele” konusunda katılımcılara bilgi verdi ve gelen soruları yanıtladı.

Etkinlik sonunda kurs eğitmeni İlknur Mürsel konuşmacı Dr. Arzu Şabanoğlu’na, milletvekili Burhan Baran’in eşi Ayse Baran’a, Ova Kadınlar Kolu Başkanı Fatma Saliemin’e , İTB Asbaşkanı Sevil Şerifoğlu’na, İTB Kadınlar Kolu Başkanı Zeynur Bargan’a kusrta hazırladıkları el işlerinden hediye etti. Ardından kursiyerlerin hazırladığı geleneksel yiyecekler misafirlere ikram edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu