Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

İnşaat Mühendisi Aydın Başoğlu, Teknik Hizmetlerden sorumlu danışmanlık görevine getirildi

06/02/2024

Kozlukebir Belediye Başkanı Erdem Hüseyin, Teknik Hizmetlerden sorumlu danışmanlık görevine İnşaat Mühendisi Aydın Başoğlu’nu getirdi.

Konuyla ilgili belediyeden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Aydın Başoğlu, 2 Ocak 1975 yılında Gümülcine’nin Hemetli köyünde dünyaya geldi. İlkokulu kendi köyünde, ortaokul ve liseyi İstanbul’da Şile 50. Yıl Lisesi ve Yeşilköy 50. Yıl Lisesinde tamamladı.

Üniversiteyi Konya Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü bitirerek Yunanistan’a döndü ve İskeçe’deki Trakya Dimokritos Üniversitesinde (Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης) denkliğini vererek İnşaat Mühendisi ünvanını almaya hak kazandı.

2006 yılında Gümülcine şehir merkezinde kendi özel bürosunu açarak hizmet vermeye ve aynı yıl içerisinde Sirkeli Belediyesinde rahmetli Belediye Başkanı Hasan Kaşif Hakkı’ın danışmanı olarak çalışmaya başladı. 2010 yılı sonunda da yerel seçimlere katılarak Kallikratis Planı ile birleşen Kozlukebir Belediyesi meclisine İbrahim ŞERİF’in listesinden aza olarak seçildi, akabinde 2011 ve 2012 yıllarında Kozlukebir Belediye Başkan Vekili ve Yardımcısı olarak görev aldı. Evli, bir çocuk babasıdır.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu