Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Kırköy Derneğinin geleneksel ‘Çay akşamı’ etkinliğine yoğun ilgi

05/02/2024

Kırköy, Kültür Eğitim ve Spor Derneği çatısı altında faaliyet gösteren Ova Kadınlar Kolunun geleneksel olarak düzenlemiş olduğu ‘Çay akşamı’ yoğun katılımla gerçekleşti.

Kırköy Derneğinde gerçekleştirilen etkinlikte, Endokrinoloji Uzmanı Dr. Sabri Sabrioğlu katılımcılara, Troit hastalığı hakkında bilgi verdi.

Ayrıca etkinlik kapsamında, Tülin Mustafaoğlu ve Gökhan Mustafa yönetimindeki İskeçe Türk Birliği Halk Oyunları Ekibi’nin gösterisi yapıldı. Merve Kara’nın çalıştırdığı İTB Müzik Grubu’nun minikler ve büyükler grupları mini konser sundu. Gençlerin gösterileri büyük alkış aldı.

Geleneksel olarak düzenlenen çay akşamına katılanlar arasında Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal’ın eşi İlayda Ünal, İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa’nın eşi Nadire Ömer, İskeçe Milletvekili Burhan Baran’ın eşi Ayşe Baran, Batı Trakya Türk Kadın Platformu Sözcüsü ve İTB Kadınlar Kolu Başkanı Zeynur Bargan, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu’nun eşi Münevver Ago, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı’nın eşi Özlem Otuzbir, DEB Partisi Kadınlar Kolu temsilcileri Aysun Kara ve Cavide Nizam, İTB yönetim kurulu üyesi İpek Salihoğlu, Yenice Kadınlar Kolu Başkanı Hadiye Mümin ve çok sayıda kadın yer aldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu