Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Başkonsolos Aykut Ünal Uysallı’da soydaşlarla buluştu

02/02/2024

Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal, bugün (2 Şubat Cuma) Uysallı köyünü ziyaret ederek soydaşlarla bir araya geldi.

Başkonsolos Ünal ve beraberindekiler, Şapçı Maronya Belediyesine bağlı Uysallı köyünü ziyaret ederek soydaşlarla birlikte köy camiinde Cuma namazı kıldı.

Ziyaretle ilgili olarak Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğu’nun sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Gümülcine/Uysallı köyünde soydaşlarımızın misafiri olduk.” ifadelerine yer verildi.

Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif de yaptığı paylaşımda, “Bugün (2 Şubat 204) Cuma namazını ova köylerimizden Uysallı köyünde eda ettik. Cemaate Miraç hadisesini anlattık. Bizleri sıcak karşılayan ve ikramda bulunan köy idarecilerine teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verdi

Uysallı köyünde ikamet eden Dostluk Eşitlik Barış Partisi Genel Başkan Yardımcısı Metin Hacıosman ise yaptığı paylaşımda, “Uysallı halkı mütevelli heyeti ve Uysallı halkı adına T.C. Gümülcine Başkonsolosu Sn. Aykut Ünal ve konsolosluk çalışanlarını, Batı Trakya Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif’i köyümüzde ağırlamaktan büyük onur ve gurur duyduğumuzu belirtir, kendilerine çok teşekkür ederiz.” dedi.

Başkonsolos Aykut Ünal’a Uysallı köyü ziyaretinde, Muavin Konsolos Barış Çulha, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif, DEB Partisi Başkan Yardımcısı Metin Hacıosman, ve Gümülcineli mühendis İbrahim Kamil eşlik etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu