Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Kokkalis, Yeşiller-EFA grubuna katıldı

01/02/2024

Yunanistan Avrupa Parlamentosu Üyesi Petros Kokkalis 31 Ocak Çarşamba günü Yeşiller/EFA Grubuna katıldığını açıkladı.

Kokkalis, 2019’da SİRİZA ile AP milletvekili seçildi. Kasselakis’in parti başkanı olmasıyla SYRIZA’dan istifa edip bağımsız AP milletvekili oldu. Kokkalis 31 Ocak 2024’e kadar Avrupa Parlamentosu’ndaki Sol Grup üyeliğini devam ettirdi.

AMNA’da yer alan habere göre, Yeşiller/EFA Grup Başkanı, Avrupa Parlamentosu Üyesi Terry Reintke, “Petros’u Gruba davet etmekten memnuniyet duyuyoruz. Geçmişte onunla bazı konularda birlikte çalışmaktan keyif aldık. Artık daha yeşil bir yarın için mücadeledeyi omuz omuza vermeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

İnsanları ve sosyal adaleti merkezine koyan bir Avrupa’da daha yeşil ve daha güçlü bir Yunanistan inşa etmek için onunla birlikte çalışmayı sabırsızlıkla bekliyorum.” dedi.

Kokkalis ise, “Bugün, Yeşiller/EFA Grubu ile birlikte, daha yeşil, daha güvenli bir Avrupa için üzerimize düşeni yapma fırsatına sahibiz. Daha güzel bir dünya için cesur adımlar atmayı ve yeni bir Avrupa inşa etmeyi gençlerimize ve Yunanistan’ın geleceğine borçluyuz.

Genç nesil, önümüzdeki yıllarda hayatlarının nasıl görüneceği konusunda endişelenmekte haklı. Yunanistan’daki yeşil hareketi güçlendirmek ve tutarlılık getirmek için çalışacağım.” açıklamasında bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu