Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Bursa Osmangazi belediyesinden Dr. Sadık Ahmet’e vefa

03/01/2024

Türkiye’de Bursa’nın en büyük ilçesi olan Osmangazi Belediyesi, Batı Trakya Türklerinin lideri merhum Dr. Sadık Ahmet’in anısını yaşatmak amacıyla Koğukçınar Mahallesi’nde yeniden düzenlenen bir dinlenme parkına ismini verdi.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, merhum Sadık Ahmet’in Batı Trakya Türkleri’nin lideri olduğuna dikkat çekerek, “Toplumların liderleri vardır ve bu lider önemlidir. Dr. Sadık Ahmet de Batı Trakya Türk toplumunun lideridir. Batı Trakya Türklerinin sorunlarını gerek Yunanistan’da gerek yurt dışında gündeme getirmiş, bu sorunlara çözümler aramıştır. 1995 yılında elim bir trafik kazasında kaybettiğimiz Dr. Sadık Ahmet’e Türk halkı da sahip çıktı ve onun adını hep yaşattı.  Biz de Bursa olarak onun adını caddelerde, sokaklarda, parklarda yaşatıyoruz. Osmangazi Belediyesi olarak yeniden düzenlediğimiz ve merhum Sadık Ahmet’in adını verdiğimiz dinlenme parkını vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Hayırlı olsun.” dedi.

Koğukçınar Mahallesi Muhtarı Sait Ergen de Sadık Ahmet’in isminin mahalledeki caddenin ardından parka da verildiğini belirterek, Başkan Dündar’a teşekkür etti. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şube Başkanı Hasan Karaömer ve BATISİAD Başkanı Ahmet Er de Dr. Sadık Ahmet’e gösterdiği vefadan dolayı Başkan Dündar ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu