Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

“Vefat etmiş bir toplum liderine haddini aşan hakaretler bizleri ziyadesiyle rahatsız etmiştir”

18/12/2023

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi Onursal Başkanı Işık Sadık Ahmet, eşi Dr. Sadık Ahmet’e yönelik hakaretlerde bulunan Spartalılar Milletvekili Vasilis Stigas’ın açıklamalarını, “Vefat etmiş bir toplum liderine ve aile reisinin manevi hatırasına yönelik aşırı ve haddini aşan hakaretleri bizleri ziyadesiyle rahatsız etmiştir. Bu tür saygısız ifadeler sadece Dr. Sadık Ahmet’in anısına değil, aynı zamanda aile fertleri olarak bizlere yönelik de derin bir saygısızlık ve incitme kaynağı olmuştur.” sözleriyle değerlendirdi.

Sitgas’ın açıklamalarına tepki gösteren Sadık Ahmet ailesi üyeleri, Stigas’ı özür dilemeye davet etti.

Konuya ilişkin Sadık Ahmet ailesi adına Işık Sadık Ahmet sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“17.12.2023 tarihinde Yunan Meclisi’nde Spartiates meclis grubu başkanı STİGAS’ın, “Yunan devletinin milletvekili çıkıp Türk’üm diyordu. Ta ki traktör ona çarpana kadar, o da rahatladı biz de” şeklindeki sözleri, vefat etmiş bir toplum liderine ve aile reisinin manevi hatırasına yönelik aşırı ve haddini aşan hakaretleri bizleri ziyadesiyle rahatsız etmiştir. Bu tür saygısız ifadeler sadece Dr. Sadık Ahmet’in anısına değil, aynı zamanda aile fertleri olarak bizlere yönelik de derin bir saygısızlık ve incitme kaynağı olmuştur.

Aile olarak Dr. Sadık Ahmet’i kaybetmenin verdiği acıyla her gün baş başa kalıyoruz. Onun vefatının üzerinden 28 yıl geçmiş olmasına rağmen, böyle bir hakaretin vatandaşı olduğumuz ülkede tekrarlanması, ailemizin içinde bulunduğu zorlu süreci daha da derinleştirmiştir.

Bu tarz ırkçı ve saygısız ifadeler, sadece bizi değil, aynı zamanda toplumsal barışı ve huzuru da zedelemektedir. Etnik kökenlerin, inançların veya herhangi bir kişisel niteliğin saldırı amaçlı bir malzeme olarak kullanılması, kabul edilemez ve kınanması gereken bir durumdur.

Bu vesileyle, Dr. Sadık Ahmet’in anısına yapılan bu haddini aşan ve saygısız hakareti kınıyor, STİGAS’ı ailemiz ve toplumumuzdan özür dilemeye davet ediyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu