Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Menetler çayı köprüsü trafiğe açıldı

16/12/2023

Halk arasında Menetler çayı olarak bilinen Sirkeli ile Kozlukebir arasındaki Kocaçaya (Lissos) inşa edilen köprü bugün (16 Aralık Cumartesi) itibariyle geçici olarak trafiğe açıldı.

Bölgede etkili olan olumsuz hava koşulları ve çaya gelen yüksek miktardaki su nedeniyle bölgede köprü çalışmalarını sürdüren yetkililerin bugün itibariyle köprüyü geçici olaerak kullanıma açtıkları görüldü.

Yetkililerden elde edilen bilgilere göre, köprü inşaasının tamamlandığı ve son olarak köprünün çevre düzenlemesi yapıldıktan sonra trafiğe açılacağı belirtildi.

Hatırlanacağı üzere söz konusu köprü inşaası için 2019 yılında Doğu Makedonya Trakya (DMT) Eyaleti Başkanı Hristos Metios ile yüklenici firma olan Akmon Energiaki ATE Şirketi arasında sözleşme imzalanmıştı.

Toplam maliyeti yaklaşık 2,5 milyon euroluk projenin imzalanması aşamasında firma yetkililerin yanı sıra, halihazırda DMT Eyalet Başkan Yardımcısı Ahmet İbram, dönemin Eyalet Meclis Üyesi Tarkan Multaza ve Rodop İlinden Sorumlu Eyalet Başkan Yardımcısı Nikos Çalikidis de hazır bulunmuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu