Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Müftüler encümen seçimlerine katılma çağrısında bulundu

15/12/2023

Gümülcine ve İskeçe müftülükleri, 20 Aralık Çarşamba günü yapılacak Encümen Heyeti seçimlerine katılma çağrısında bulundu.

Her iki müftülük, konuyu cuma hutbesinden dile getirerek, öğrenci velilerinden Encümen Heyeti seçimlerine katılma çağrısında bulundular.

İskeçe Müftülüğünün sosyal medya hesabından ve cuma hutbesinde encümen seçimleriyle ilgili olarak, “Din kardeşlerimiz, toplumumuz ve geleceğimizi inşa edecek olan evlatlarımız için yapabileceğimiz ne varsa çekinmeden ve bir ibadet aşkı içerisinde yapmanın gayreti içerisinde olmalıyız. Birçoğumuzun bildiği gibi, önümüzdeki 20 Aralık Çarşamba günü azınlık okullarımızda encümen seçimleri yapılacaktır. Bu seçimlerin azınlık okullarımız ve dolayısıyla toplumumuz için önemi çok büyüktür. Bundan dolayı biz de bu konuda hassas olmalı ve sorumluluğumuzun farkında olarak okullarımıza giderek bu seçimlere katılım sağlamalıyız. Geleceğimiz için bunun önemini unutmamalıyız.” ifadelerine yer verildi.

Gümülcine Müftülüğünün cuma hutbesinde de azınlık okullarına sahip çıkmanın önemine vurgu yapılarak azınlık okullarına sahip çıkmak amacıyla 20 Aralık Çarşamba günü yapılacak Encümen Heyeti seçimlerine tüm öğrenci velilerinin katılmaları çağrısında bulunuldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu