Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

BTAYTD Kadınlar Kolu ve BTAYTD Darbuka Ritim Atölyesi’nden muhteşem gece

10/12/2023

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (BTAYTD) çatısı altında faaliyet gösteren Ritim Atölyesi ile BTAYTD Kadınlar Kolu “Cumhuriyet Kadınları” adı altında bir etkinlik düzenledi.

9 Aralık Cumartesi akşamı, BTAYTD İskeçe Kültür Merkezinde düzenlenen etkinliğe kadınlar yoğun ilgi gösterdi.

Etkinlik, BTAYTD Kadınlar Kolu Başkanı Şükriye Mehmet’in açılış konuşmasıyla başladı. Ardından ‘Cumhuriyet Tarihine İz Bırakan Kadınlar’ adlı kısa bir sinevizyon gösterimi sunuldu.

Etkinliğin son bölümünde Gönen Molla yönetiminde BTAYTD Darbuka Ritim Atölyesi üyeleri sahne alarak Atatürk’ün sevdiği türküler ve şarkılardan oluşan sundukları programla katılımcılara unutulmaz bir akşam yaşattı.

Etkinliğe Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğu’ndan Muavin Konsolos Barış Çulha’nın eşi Ege Çulha, konsolosluk çalışanları, İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa’nın eşi Nadire Ömer, İskeçe Milletvekili Burhan Baran’ın eşi Ayşe Baran, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu’nun eşi Münevver Ago, Encümenler Birliği Başkanı Ahmet KARA’nın eşi Aşkım Kara, BTTKP Sözcüsü Zeynur Bargan, Hanımeli Derneği Başkanı Aylan Küçük, DEB Partisi Kadın Kolları temsilcileri ve çok sayıda kadın katıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu