Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

“Dr. Sadık Ahmet’in aracının bulunarak teslim edilmesini bekliyoruz”

08/12/2023

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi, 8 Aralık 2015 tarihinde partinin genel merkezine yapılan saldırının faallerinin halen bulunamamasını kınadı.

DEB Partisinin kurucusu Dr. Sadık Ahmet’in hayatını kaybettiği aracın ve parti genel merkezinin saldırıya uğramasının yıldönümünde bir açıklama yayınladı.

Kendilerine “Trakya’nın Bekçileri” adını veren örgütün saldırısının üzerinden sekiz yıl geçmesine rağmen sözkonusu saldırının aydınlatılmadığını belirten DEB Partisi, saldırının aydınlatılması ve aracın bulunması talebini yineledi.

DEB Partisi’nin konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“8 Aralık 2015 tarihinde DEB Partisi Genel Merkezi’ne yapılan saldırının üzerinden sekiz yıl geçti.

“Trakya’nın Bekçileri” adlı örgüt mensupları tarafından yapılan saldırıda binaya ve binada bulunan çeşitli araç gereçlere zarar verilmiş, partimizin kurucusu ve Batı Trakya Türklerinin lideri Dr. Sadık Ahmet’in kazada hayatını kaybettiği araç çalınmıştı.

Bu menfur saldırının aydınlatılması adına tüm girişimlerde bulunmamıza rağmen tam 8 yıldır herhangi bir ipucu dahi ortaya koyulamamıştır. Bu çirkin saldırıyı bir kez daha kınıyor, kazalı aracı çalarak zihinlerde geçmişimizi unutmamızı planlayanların, haklı davamızdaki mücadelemize bu tür saldırılardan korkmadan devam edeceğimizi bilmelerini isteriz.

8 Aralık 2015 saldırısının yıllar sonra hala aydınlatılmasını beklediğimizi ve rahmetli Liderimiz Dr. Sadık Ahmet’in aracının bulunarak teslimini beklediğimizi bir kez daha vurgulamak isteriz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu