Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Dr. Sadık Ahmet ailesinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür

08/12/2023

Batı Trakya Türklerinin lideri merhum Dr. Sadık Ahmet’in eşi Işık Sadık Ahmet ve oğlu Levent Sadık Ahmet, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Atina’ya ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Işık Sadık Ahmet sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Atina’da büyük bir onur ve memnuniyetle bir araya geldik. Bu özel buluşma sırasında, Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti’nin gücünü bir kez daha hissettik. Bu özel anı, milletimizin birliği için önemli bir hatıra olarak değerlendiriyoruz. Türkiye’nin gücünü ve Batı Trakya Türklerinin anavatanlarıyla gururunu daima en üst düzeyde taşıyacağımızı belirtmek isteriz. Saygılarımızla.” görüşlerine yer verdi.

Levent Sadık Ahmet de paylaşımında, “07 Aralık 2023 tarihinde Atina Büyükelçiliği’nde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleşen kabulde DTİK Balkanlar Bölge Başkanı olarak Şahsıma ve Dr. Sadık AHMET ailesine göstermiş olduğu ilgi ve samimiyeti için teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

Görüşmede Sadık Ahmet ailesi üyeleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, 1910’lu yıllara ait Selanikli bir Türk tacirin Banque de Salonique bankasına ait bir çek karnesini hediye etti.

Atina’daki temaslarını tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye’ye dönüşünde, Işık Sadık Ahmet’i ve Levent Sadık Ahmet’i özel uçağına davet etti. Bu daveti kabul eden Sadık Ahmet ailesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte İstanbul’a döndü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu