Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan Dr. Sadık Ahmet Ailesi ve Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu üyelerini kabul etti

07/12/2023

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Yunanistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi’nin beşinci toplantısı için bulunduğu Atina’da, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu üyelerini kabul etti. Türkiye’nin Atina Büyükelçiliğinde gerçekleşen görüşmede, Dr. Sadık Ahmet’in eşi Işık Sadık Ahmet ve oğlu Levent Sadık Ahmet de hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Kiriakos Miçotakis’le görüşmesi sonrasında gerçekleşen çalışma yemeğinin ardından Büyükelçilik Konutu’na geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada ayrı ayrı Avrupa Teknoloji Konseyi Başkanı Byron Nicolaides ile Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu üyelerini ve Dr. Sadık Ahmet’in ailesini kabul etti.

Erdoğan, Büyükelçilik Konutu’na gelişinde Panathinaikos Başantrenörü Ergin Ataman ile de bir süre sohbet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Batı Trakya Türk Azınlığı temsilcileriyle görüşmesinde, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, Türkiye’nin Atina Büyükelçisi Çağatay Erciyes ve Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal da eşlik etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu