Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

YTB Başkanı Eren, Tanzanya’da temaslarda bulundu

06/12/2023

Türkiye’deki Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, bu yıl Tanzanya’da gerçekleşen ‘Türkiye Mezunları Buluşması’na katılarak bir dizi temaslarda bulundu.

Ayrıca Eren Tanzanya ziyareti sırasında Tanzanya’da; Müslüman Konseyi (BAKWATA) Müftü Vekili Şeyh Ally Khamisi Ngeruko’yu da bir araya geldi.

Türkiye’nin Darüsselam Büyükelçiliği’nin ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikle ilgili olarak YTB Başkanı Eren sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Türkiye’nin Gönüllü Elçileri olan Türkiye Mezunları ile Tanzanya’da buluştuk. Afrika’daki Türkiye Mezunları Buluşmalarımızın 41.sini Tanzanyalı kardeşlerimizle gerçekleştirdik. Ev sahipliği için Darüsselam Büyükelçimiz Sn. Mehmet Güllüoğlu’na teşekkür ederim.” ifadelerine yer verdi.

Tanzanya’daki Müslüman Konseyi (BAKWATA) Müftü Vekili Şeyh Ally Khamisi Ngeruko’yu da ziyaret eden Eren, bu ziyaretiyle ilgili olarak, “Müslümanların toplumun ana unsurlarından biri olduğu Tanzanya’da; Müslüman Konseyi (BAKWATA) Müftü Vekili Şeyh Ally Khamisi Ngeruko ile bir araya geldik. Buradaki Müslüman kardeşlerimize yönelik gerçekleştirebileceğimiz faaliyetleri değerlendirdik.” paylaşımında bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu