Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

“İskeçe Türk Birliği Gençlik Buluşmaları” yoğun bir katılımla başladı

06/12/2023

İskeçe Türk Birliği Gençlik Buluşmaları başladı. İlk etkinlik 5 Aralık 2023 Salı günü İTB lokalinde yapıldı.  İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu gençlerin daveti üzerine ilk konuk olarak katılım gösterdi. İlki gerçekleştirilen “Gençlik Buluşması” yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Etkinlik, İTB Gençlik Kolu Sorumlusu Önder Şabanoğlu’nun açılış konuşmasıyla başladı. Ardından İskeçe Türk Birliği Gençlik Kolu Başkanı Mümün Kara programa katılım gösteren İTB Başkanı Ozan Ahmetoğlu’na ve gençlere teşekkür etti.

İTB Başkanı Ozan Ahmetoğlu yaptığı sunumda “İskeçe Türk Birliği – Tarihi, Misyonu ve Geleceği” konusunu ele aldı.

Ahmetoğlu, hazırladığı slayt gösterisi ve tarihi fotoğraflar yardımıyla derneğin ilk kuruluş yıllarından bu yana yaşanan süreci anlattı. Derneğin ilk bulunduğu konumu ve kuruluş hikayesinden bahsederek günümüze kadar devam eden süreç ve özellikle “Batı Trakya’da Türk yoktur” politikası ve dernek tabelasının yerinden sökülmesiyle başlayan ve 40 yıldır  devam eden hak arama mücadelesi gençlere anlatıldı. Derneğin Hak Arama Mücadelesini bir sonraki nesil yani programı takip eden gençlerin üstleneceğini vurgulayan Başkan Ozan Ahmetoğlu, dernek çatısı altında gösterilen faaliyetler ve kurslar hakkında da gençlere bilgiler verildi. Gençlerin büyük bir ilgiyle takip ettiği etkinlik soru – cevap bölümü ve İskeçe Türk Birliği 90. Yıl Marşı’nın seslendirilmesiyle son buldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu