Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Yassıköy belediyesinde yangından zarar görenler su faturası ödemeyecek

15/11/2023

Yassıköy Belediyesi Bağımsız meclis üyesi ve adayı Mehmet Arifoğlu, 21 Ağustos 2023 tarihinde Yassıköy belediyesi sınırları içinde yer alan Büyük Müsellim, Susurköy, Narlıköy ve Kozlardere köylerinde meydana gelen yangın nedeniyle su faturalarında indirime gidilmesi veya faturaların tamamen silinmesi talebinde bulundu.

İlk olarak konuyu yeni seçilen Yassıköy Belediye Başkanı Caner İmam ile görüştükten sonra belediye meclisi toplantısında gündeme getiren Arifoğlu’nun bu talebi kabul edildi.

Toplantı sonrası yazılı bir açıklama yapan meclis üyesi Mehmet Arifoğlu şunları kaydetti:

“21 Ağustos 2023 tarihinde bölgemizde çıkan yangınlar sonrasında Yassıköy Belediyesi sınırları içerisinde bulunan dört köyümüz (Müsellimköy, Susurköy, Kozlardere, Narlıköy) büyük zarar gördü.

Hemen akabinde ovası, dağı, birikimi, besisi yanan hayvan sahiplerine, Danışma Kurulu öncülüğünde Kurum ve Kuruluşlarımız tarafından yardım eli gecikmedi.

Bu yaraları hep birlikte sarabilme adına biz yerel yöneticilere de düşen görevler olduğunu düşünerek başkanımız sayın Caner İmam ile istişare sonucunda Yassıköy belediye meclisinde söz alıp su faturalarında indirime gidilmesi veya faturaların tamamen silinmesini istedim.

Sunduğum öneri kabul edildi. 2023 ün ikinci altı ayında evi ve iş yeri yanan kişiler su parası ödemeyecek diğer köy sakinleri içinde %70 indirimi uygulanacaktır.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu