Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Batı Trakya Fenerbahçeliler Derneği’nin açılış gecesine yoğun ilgi

08/11/2023

Batı Trakya Fenerbahçeliler Derneği 7 Kasım Salı günü açılış gecesi programı düzenledi.

Gümülcine’deki Posidonio salonunda gerçekleştirilen açılış programına, Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal ve eşi İlayda Ünal, Gümülcine Muavin Konsolosu Barış Çulha ve eşi Ege Çulha, Türkiye’den Fenerbahçe Spor Kulübü Dernekler Müdürü Asil Ramazan Erkan, Fenerbahçe Yönetim Kurulu üyesi ve Dernekler Sorumlusu M. İlker Dinçay, Derneklerden Sorumlu Müdür Yardımcısı Alper Özcan, Batı Trakya Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Mümin Hasan, Dostluk Eşitlik ve Barış Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu, SİRİZA Partisi Rodop Milletvekili Özgür Ferhat, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Sedat Hasan, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Aydın Ahmet, Batı Trakya Kültür ve Eğitim Şirketi Müdürü Pervin Hayrullah, Batı Trakya Camileri Din Görevlileri Derneği Başkanı Sadık Sadık, yeni seçilen Kozlukebir Belediye Başkanı Erdem Hüseyin, muhalefet lideri Umut Listesi Başkanı Tarkan Multaza, Yassıköy Belediye Başkanı Mümin Mümin ve yeni seçilen başkan Caner İmam ve belediye meclis üyeleri ile çok sayıda soydaş katıldı.

Açılış programı öncesi Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal ve Türkiye’den gelen dernek yöneticileri, Gümülcine’de Kozkuköy yolu üzerinde yer alan Batı Trakya Fenerbahçeliler Derneği’ni ziyaret etti. Batı Trakya Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Mümin Hasan, derneğin kuruluş amacı ve çalışmaları hakkında kısa bilgiler verdikten hep birlikte derneğin açılışını kutlamak üzere hazırlanan pasta kesildi.

Daha sonra tüm katılımcılar, derneğin resmi açılışı için düzenlenen programa katılmak üzere, Gümülcine’deki Posidonio salonunda bir araya geldiler.

Açılış gecesi programı Batı Trakya Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Mümin Hasan’ın açılış konuşmasıyla başladı. Başkan Hasan konuşmasında, “Sarı lacivert renklere gönül vermiş onun dışında farklı renklere gönül vermiş kişileri aramızda görmek bu birlik beraberlik mesajını vermek bizleri mutlu etmiştir. Bu başarıda en büyük pay Fenerbahçe’mizin büyüklüğüdür. Taraftarın Fenerbahçemize olan bağlılığı ve sadakatidir, iyi günde kötü günde sadece Fenerbahçe demesidir. Bizler çıkmış olduğumuz bu yolda her zaman birleştirici ve barışçıl bir dernek olacağımızı çok rahatlıkla söyleyebilirim.” görüşlerine yer verdi.

Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi İlker Dinçay burada bulunmaktan çok keyifli olduğunu belirtti. Derneğin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür eden Dinçay, “Fenerbahçe yönetim kurulu olarak hem Türkiye Cumhuriyeti’mizin 100. yıldönümünde hem de diğer sportif faaliyetlerde öncülük etmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal tüm katılımcıları selamlayarak başladığı konuşmasında, “Bu akşam bir Beşiktaş taraftarı olarak aranızda bulunmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyorum. Bu akşam ‘Futbol dostluktur, futbol kardeşliktir’ söylemini yaşıyoruz. Çünkü aramızda koyu Beşiktaşlıların, koyu Galatasaraylıların, koyu Trabzonsporlu taraftarlarını olduğunu görüyorum. Bu dostluk, kardeşlik, birlik, beraberlik ruhunu her fırsatta yaşamak, özellikle Batı Trakya’da yaşamak çok önemli. Dernek statüsü kazanmış Batı Trakya Fenerbahçeliler Derneği’ni de bu katılımla bu beraberlik ruhunu yaşatması da bizler açısında da çok önemlidir. Dernek sosyal sorumluluk anlamında çok güzel işler yapıyor. Bizler de her zaman yanlarındayız.” görüşlerine yer verdi.

Konuşmaların ardından Asbaşkan Emre Kamil tarafından, açılış gecesine katılamayan Türkiye’nin Rodos Başkonsolosu Salim Kircalıali ve Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç’un yönetime ve taraftarlara hitaben gönderdikleri mesajları okudu.

Daha sonra dernek yönetimi tarafından bazı misafirlere plaket takdim edildi.

Gecede yapılan çekilişte iki kişiye imzalı Fenerbahçe forması hediye edildi.

Son olarak, aslen Batı Trakyalı olan sanatçı Buzuki Orhan sahne alarak katılımcılara muhteşem bir müzik ziyafeti sunarak gece sona erdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu