Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

‘Çocuğunu Al Sabah Namazına Gel’ programı Şehreküstü camiinden başladı

06/11/2023

Gümülcine Müftülüğü’nün organizatörlüğünde, ‘Çocuğunu Al Sabah Namazına Gel’ programı 5 Kasım Pazar günü Şehreküstü camiinde kılınan sabah namazı ile başladı.

Gümülcine’de yer alan Şehreküstü camiinde sabah namazı saatinde camiye gelen çocuklar sabah namazını kıldılar.

Din görevlisi Orhan Bülbül’ün kıldırdığı namazın ardından Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif, soydaşlara hitaben kısa bir konuşma yaptı.

Programa katılan Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal da, bir konuşma yaparak camide bulunan çocukları, velilerini ve sabah namazına katılan diğer soydaşları selamladı. Programa katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkonsolos Ünal, programla ilgili düşüncelerini paylaşarak, emeği geçenlere teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından programa katılanlara kahvaltı ikramında bulunuldu.

Programa katılanlar arasında, Gümülcine Müftü Yardımcısı Fehim Ahmet ve Batı Trakya Camileri Din Görevliler Derneği Başkanı Sadık Sadık da yer aldı.

Programla ilgili olarak Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bu sabah Gümülcine Şehreküstü camiinde,pandemide bıraktığımız “Çocuğunu al Camiye gel”programını tekrar başlattık. Camiye gelen çocuk ve velilerimize. Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Gelecek hafta sonu programın ikinci durağı ise Yassıköy Belediyesi’ne bağlı Bekirli köyünde gerçekleştirilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu