Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Göç ve İltica Bakanı Kairidis, Türkiye İçişleri Bakanı Yerlikaya ile görüştü

24/10/2023

Göç ve İltica Bakanı Dimitris Kairidis, Türkiye İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile görüştü.

Türkiye’yi ziyaret eden Göç ve İltica Bakanı Kairidis, Ankara’da Türkiye İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile düzensiz göç ve göçmen kaçakçılığıyla mücadele alanında işbirliği konuları ele alındı.

Görüşmeye ilişkin, Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 24 Ekim Pazartesi günü Ankara’da Kairidis ile görüştüklerini belirterek, “Ortak Açıklamamız: “Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Sayın Ali Yerlikaya ile Yunanistan Göç ve İltica Bakanı Sayın Dimitris Kairidis bu sabah Ankara’da bir araya gelmiştir. Her iki Bakan göçmen kaçakçılığıyla mücadelede yakın çalışma ve işbirliği sağlama konusunda mutabık kalmışlardır. Ayrıca düzensiz göçle mücadele alanında işbirliğinin güçlendirilmesi ve artırılmasına karar vermişlerdir” ifadelerini kullandı.

Kairidis, ziyareti kapsamında AA’ya değerlendirmelerde bulundu. Bakan Kairidis, “Düzensiz göç, sadece Yunanistan için değil, Türkiye için olduğu kadar tüm Avrupa ve Balkanlar için de kritik bir sorundur. Türkiye bu kritik sorunla baş etmede kilit ülkedir” ifadelerini kullandı.

Kairidis, bu toplantıların Yunanistan ile Türkiye arasındaki yakınlaşmanın devam ettiği ve Avrupa’ya düzensiz göç akışlarının ciddi oranda arttığı bir dönemde gerçekleştiğinin altını çizdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu