Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Yunanistan ve Türkiye Dışişleri Bakan Yardımcıları ve heyetler bir araya geldi

16/10/2023

Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Konstantinos Fragkogiannis, bugün Türkiye Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Burak Akçapar ve beraberindeki heyeti başkent Atina’da ağırladı.

Bakan yardımcıları ve heyetler, Yunanistan Dışişleri Bakanlığında komşu ülkeler arasında ikili ilişkilerin geliştirilmesine yönelik olumlu işbirliği gündemi konulu bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda taraflar arasında Yunanistan ile Türkiye arasında ticaret, ekonomi, enerji, ulaştırma, sağlık ve çevre konuların görüşüleceği ve bu alanlarda anlaşma sağlanacağı belirtildi.

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı tarafından X sosyal medya hesabında görüşmeye ilişkin yapılan paylaşımda, “Dışileri Bakan Yardımcısı Konstantinos Fragkogiannis ve Türkiye’nin Dışişler Bakan Yardımcısı Büyükelçisi Burak Akçapar ile Atina’da olumlu gündem görüşmeleri” ifadelerine yer verildi.

Yunan basınında yer alan haberlerde, iki ülke heyetleri arasından bugün gerçekleşen toplantının güzel, sıcak ve samimi ortamda gerçekleştiği ve gündemde dair konuların olumlu bir atmosferde ele alınıp, tartışıldığı ve değerlendirildiği belirtildi.

Dışişleri Bakan Yardımcıları arasında görüşmeler yarın da devam edecek. Yarın yapılacak görüşmenin içeriği ile ilgili Yunanistan Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Yunanistan ve Türkiye Dışişleri Bakanlıkları arasındaki siyasi diyalog kapsamında 17 Ekim 2023 tarihinde Atina’da Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Alexandra Papadopoulou ile Türkiye Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Burak Akçapar arasında görüşmeler gerçekleştirilecek.  Görüşmelerde Yunanistan ile Türkiye arasındaki ikili ilişkiler, bölgesel ve uluslararası konular ele alınacak.” denildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu