Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

DMT Eyalet Başkanlığında Topsidis dönemi başlıyor

15/10/2023

Doğu Makedonya Trakya (DMT) Eyalet Başkanlığı seçimlerinin ikinci turunda Hristodulos Topsidis kazandı.

Eyalet başkalığı için seçimlerin 2. turunda hali hazırdaki eyalet başkanı ve Yeni Bölgesel Yeniden Doğuş Listesi Başkanı Hristos Metios ile ana muhalefet Bölgesel Sentez Listesi Başkan Hristodulos Topsidis yarıştı. Rakibi geride bırakan Hritosdulos Topsidis, Doğu Makedonya ve Trakya Eyaleti’nin yeni başkanı oldu.

Doğu Makedonya Trakya Eyaletinin yeni başkanı Topsidis az önce yaptığı konuşmada bölgedeki tüm vatandaşlara, çalışma arkadaşlarına ve ailesine teşekkür etti.

Görevi devraladığı andan itibaren tüm vatandaşların eyalet başkanı olacağını belirten Topsidis, “Biz partilerden bağımsız vatandaşların yönetimi olacağız. Kapım herkese açık olacak. Telefonum herkes için açık olacak.” dedi.

Konuşması devlet televizyonu ERT’den yayımlanan Topsidis, son günlerde oynanan oyunlara rağmen kazanmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

SEÇİM SONUÇLARI

Resmi olmayan sonuçlara göre mevcut Eyalet Başkanı Hristos Metios az bir farkla seçimleri kaybetti.

Açıklanan yüzde 98,69 oranındaki sandıktan Hristodulos Topsidis yüzde 50,84, Hristos Metios da yüzde 49,16 oranında oy aldı.

Topsidis Rodop ve İskeçe illeri dışında tüm eyalette oy çoğunluğunu sağladı. Metios’un en yüksek oy aldığı il ise Rodop ili oldu (yüzde 60,32)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu