Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Umut Listesi: “Seçimlerin ikinci turunda TARAFSIZ kalıyoruz”

14/10/2023

Kozlukebir belediyesi Umut Listesi ekibi, 15 Ekim yerel seçimlerinin ikinci turunda tarafsız kaldıklarını açıkladı.

Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, daha önce tarafsızlık kararını açıklamış olmalarına rağmen, ortada dolanan söylentileri durdurmak amacı ile bu açıklamayı yeniden yapma ihtiyacı duydukları belirtildi.

Umut Listesinden yapılan yazılı açıklama şöyle:

“Umut Listesi olarak daha önce tarafsızlık kararı aldığımızı açıklamış olmamıza rağmen, ortada dolanan söylentileri durdurmak amacı ile bu açıklamayı yayınlama ihtiyacı duyduk. Umut Listesi olarak seçimlerin ikinci turunda tarafsız kaldığımızı bir kez daha belirtmek isteriz. Tarafsızlık kararımızı tüm adaylarımıza gerek toplantımızda gerek ise telefon ile bildirdik.

Belirli basın organlarınca ortaya atılan listemizin ‘gizlice’ belirli tarafı desteklediği iddiası kesinlikle asılsızdır ve gerçeği yansıtmamaktadır. Biz Umut Listesi olarak halkımız bize hangi görevi layık görürse o görevde halkımıza hizmet edeceğimizi belirtmiş ve ne iktidardan ne de muhalefetten yana olmadığımızı aksine sadece halktan yana olduğumuzu her zaman söylemiştik. Bu sebeple son bir kez daha belirtmek isteriz ki Umut Listesi olarak seçimlerin ikinci turunda TARAFSIZ kalıyoruz. Bu seçimlerde yarışacak olan iki listeye de başarılar diliyor ve halkımız için hayırlısının olmasını diliyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu