Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

“İskeçe Türk Birliği Kadın Buluşmaları” yeniden başladı

13/10/2023

İskeçe Türk Birliği (İTB), ‘Kadın Buluşmaları’ yeni dönemle birlikte yeniden başladı. Kadın Buluşmalarının sekizincisi 11 Ekim 2023 Çarşamba günü  Elmalı köyünde gerçekleştirildi.

İTB Kadınlar Kolu ile İTB kursları tarafından düzenlenen ‘Kadın Buluşmaları’  bu dönemin ilk buluşması, İskeçe Türk Birliği Elmalı Biçki Dikiş Nakış kursunda yapıldı.

Etkinliğe , İskece Türk Birliği Asbaşkanı Sevil Şerifoğlu,  Batı Trakya Türk Kadın Platformu Sözcüsü ve İTB Kadınlar Kolu Başkanı Zeynur Bargan, İTB  Kadınlar Kolu üyeleri, İTB Şahin Dikiş Nakış Kursu eğitmeni Fatma Emir, İTB Demircik Dikiş Nakış Kursu eğitmeni Zehra Bati, kursiyerler ve çok sayıda kadın katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını Elmalı kursu eğitmeni Ayşen Dur yaptı. Dur, etkinliğe katılan misafirlere teşekkür ederek, 25 yıldır kendisine ve kursa her türlü desteģi veren köy halkına ve özellikle kadınlara teşekkür etti.

Ardından söz alan Batı Trakya Türk Kadın Platformu Sözcüsü ve İTB Kadınlar Kolu Başkanı Zeynur Bargan da Elmalı köyü kadınları ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bargan, Kadınlar Kolu olarak amaçlarının yaptıkları projeler ve etkinliklerle kadınların yanlarında yer almak olduğunu ifade etti.

İskeçe Türk Birliği Asbaşkanı Sevil Şetifoğlu da yaptğı konuşmada ‘Kadın Buluşmaları’ etkinlikler serisi hakkında bilgi vererek “İskeçe Türk Birliği olarak Batı Trakya’daki Türk kültürünü yaşatmanın yanı sıra toplumun temel taşı olarak gördüğümüz kadınlarımıza farklı alanlarda  katkı sağlayamayı amaçlıyoruz. Kadınlarımızın sosyal alanlardaki ihtiyaclarına da cevap verebilmek için Istekleri doğrultusunda onları zaman zaman uzmanlarla buluşturmak,  yemek, piknik ve gezi gibi organizasyonlarla bir araya getirerek  daha sağlıklı daha mutlu  daha huzurlu kadınlar,.anneler eşler  görmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Etkinliğe konuşmacı olarak katılan İç MekanTasarımcısı Emine Çıtak, “Doğru ve Sağlıklı Bir Ev Tasarımı Nasıl Olmalı” konulu bir sunum yaptı.  Emine Çıtak, doğru mobilya yerleştirme, alanları daha ferah ve geniş gösterme, evin iç tasarımı gibi konularda soruları yanıtladı.

Etkinlik sonunda kurs eğitmeni Ayşen Dur, konuşmacı Emine Çıtak’a, İTB Asbaşkanı Sevil Şerifoğlu’na ve İTB Kadınlar Kolu Başkanı Zeynur Bargan’a kusrta hazırladıkları el işi birer tepsi hediye etti. Ardından kursiyerlerin hazırladığı geleneksel yiyecekler misafirlere ikram edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu